شمانیوز

از روش‌های خوشبو کردن مو می‌توان به استفاده از روغن‌ها همچون روغن اسطوخودوس و یاس، یا آب مرکبات اشاره کرد. همچنین اسپری‌های مخصوص برای زمانی که فرصت چندانی ندارید موثر است.

همان قدر که به خوشبو بودن بدن خود اهمیت می‌دهیم، خوشبو کردن مو نیز بسیار مهم است. عطر موها در فضای اطراف پراکنده شده و حتی بالشت، شال و ... بوی موها را به خود خواهند گرفت. اگر دوست دارید همیشه موهایی خوشبو داشته باشید، می‌توانید از روش‌های طبیعی یا اسپری‌های خوشبو کننده مو استفاده کنید. برای این منظور، در ادامه با ما همراه باشید.

 

روش های خوشبو کردن مو

۱) روش‌های طبیعی

۱. استفاده از روغن اسطوخودوس

با استفاده از روغن اسطوخودوس و اضافه کردن آن به شامپویی که در حمام استفاده می ‌کنید، بوی خوشی به موهای خود خواهید بخشید. کافی است که در یک ظرف شامپوی نیم لیتری، به اندازه ۱۰ قطره روغن اسطوخودوس چکانده و آن را به خوبی تکان دهید تا روغن و شامپو به صورت یکنواخت در هم حل شوند.

 

۲. روغن یاس برای خوشبو کردن موها

برای این که به موهای خود به صورت طبیعی، بویی خوش ببخشید؛ چند قطره روغن یاس در شامپو ریخته و به این صورت بوی خوشی به موهایتان برسانید. البته شما می‌توانید به صورت مجزا پس از شامپو کردن مو، کمی روغن یاس را به نوک انگشتان زده و تارهای موی خود را با آن ماساژ دهید.

 

روش‌های طبیعی و خانگی خوشبو کردن مو

 

۳. استفاده از آب مرکبات

استفاده از آب مرکبات، برای براق کردن و خوشبو کردن موها، کاربرد زیادی دارد. برای این منظور به اندازه دو قاشق غذاخوری از آب لیمو را روی موهای خود ماساژ داده و سپس آبکشی نمایید. حتی استفاده از یک شامپوی ملایم روی آن، باعث از بین رفتن بوی خوش مرکبات نخواهد شد.

 

۴. روغن گل بامیه برای خوشبو کردن مو

از روغن گل بامیه برای خوشبو کردن مو استفاده کرده و در ضمن از خواص تقویتی آن نیز بهره‌مند شوید. شما می‌توانید چند قطره از این روغن را داخل ظرف شامپوی خود ریخته و یا آن را به صورت مجزا روی موهای خود ماساژ دهید، سپس شامپو استفاده کرده و آبکشی نمایید.

 

روش‌های طبیعی و خانگی خوشبو کردن مو

 

۵. برگ چای

چند عدد برگ چای را داخل ظرف شامپو ریخته و بگذارید داخل آن بماند. خاصیت چای سبز بر هیچ کسی پوشیده نیست. به این صورت با هر بار شامپو زدن، موهای شما عطر خوشی گرفته و ماندگاری نسبتا خوبی نیز دارد.

 

۶. گلاب برای خوشبو کردن مو

اگر به بوی گلاب علاقه‌مند هستید، چند قطره از آن را داخل شامپوی خود ریخته و هر بار در زمان استحمام کردن، استفاده نمایید. حتی می‌توانید گلاب را به نسبت ۱ به ۱۵ در آب مخلوط کرده و داخل یک بطری اسپری بریزید. هر بار پس از استحمام از این محلول روی موهای خود اسپری کرده و سپس موها را خشک کنید. بوی گلاب دوام زیادی دارد و به خوبی پخش می‌شود.

 

روش‌های طبیعی و خانگی خوشبو کردن مو

 

۲) روش‌های غیر طبیعی

۱. اسپری‌های مخصوص خوشبو کردن مو

در صورتی که از به کار بردن روش‌های خانگی چندان رضایت نداشته و یا به هر دلیل فرصت انجام آن‌ها را ندارید، اسپری‌های مخصوص خوشبو کردن مو، گزینه در دسترس شما هستند. با خرید این اسپری‌ها و استفاده روزانه از آن‌ها، می‌توانید موهای خود را همیشه خوشبو نگاه دارید. دقت داشته باشید که در خرید این اسپری‌ها مطالعه لازم را انجام داده و به این شکل، احیانا موهای خود را در معرض آسیب قرار ندهید.

 

۲. اسپری کردن عطر روی برس مو

یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای خوشبو کردن موها، اسپری کردن عطر روی برس مو است. پس از حمام و یا هر زمانی که قصد برس کشیدن موی خود را دارید، روی برس موی خود، کمی عطر اسپری کرده و سپس موها را برس بزنید. به این صورت بوی خوشی به موهای شما بخشیده می‌شود. این روش به ویژه زمانی که وقت کافی برای حمام کردن ندارید، عالی خواهد بود.

 

روش‌های طبیعی و خانگی خوشبو کردن مو

 

سایر توصیه‌ها برای خوشبو نگه داشتن مو

به جز روش‌های فوق، رعایت برخی نکات می‌تواند به خوشبو نگه داشتن موهای شما کمک کند. از جمله این موارد:

 • موهای خود را حداقل هفته ای ۳ بار بشویید.

 • شال یا روسری خود را هر هفته بشویید.

 • روبالشتی‌ها را به صورت هفتگی تعویض نمایید.

 • هر شب موهای خود را شانه یا برس بزنید.

 • تا حد امکان از سشوار، اتو مو، فر کننده مو و غیره استفاده نکنید.

 

 

منبع: مجله ستاره

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
  تبلیغات متنی
  
  روی خط رسانه