شمانیوز

با دانستنی های مفید در مورد روش های مختلف رفع خط خنده با بوتاکس و فیلر و روش های غیرسوزنی آشنا شوید.

اگر بخواهید صورتی کاملا صاف و عاری از هرگونه چین وچروک داشته باشید، خط خنده یک مشکل خنده دار نیست. مجله معروف مد و زیبایی هارپر بازار با پزشکان پوست و زیبایی سیندی یون- سون بائه و مورگان راباچ و جراح پلاستیک دکتر دیوید شافر در مورد مسائل مربوط آن از جمله نحوه ایجاد آنها و نحوه درمان و پرکردن خط خنده مصاحبه کرده است که در این مقاله می توانید اطلاعات خوبی در این مورد کسب کنید.

 

پرکردن خط خنده

خط خنده چیست و چه چیزی موجب بروز آن می شود؟

خط خنده خطوط عمودی است که در اطراف بینی و منحنی دور دهان ایجاد شده و گاهی تا چانه نیز بسط پیدا می کند. اگر دچار این مشکل هستید، باید بدانید شما تنها کسی نیستید که خط خنده دارید، بلکه این مسئله فوق العاده رایج است. دکتر شافر می گوید، دو نوع خط خنده وجود دارد: چین مربوط به لب و بینی و تا خوردگی لب و بینی. او توضیح می دهد که منظور از چین لب و بینی، خطی است که شما بین لب بالا و گونه می بینید و منظور از تاخوردگی، پوست و بافتی است که از آن چین افتادگی، آویخته شده است. هر دو آنها به مرور زمان و با بالارفتن سن و با دیگر فاکتورهای سبک زندگی توسعه پیدا کرده و بیشتر می شوند.

 

شافر می گوید: “اگر به عکس های دوران دبیرستان نگاه کنید، شاید نیمی از افراد دارای چین لب و بینی باشند، بنابراین این چین ها الزاما به معنی بالارفتن سن نیست. این خطوط با بالا رفتن سن، افزایش وزن و یا با پس رفت ساختمان دندان ها و یا مشکلات دندانی” توسعه پیدا کرده و چین و چروک ها عمیق تر می شود؛ دندان ها دیگر بافت افتاده را نگه نداشته و در نتیجه چروک ها عمیق تر می شوند.

 

آموزش روش های پر کردن خط خنده و رفع چین و چروک اطراف لب

 

پیدا کردن یک درمان موثر برای رفع خطوط بستگی به این دارد که چین و چروک ها پویا (چین و چروک هایی که با حرکت صورت مشاهده می شوند) و یا چین و چروک ایستا (چروک هایی که حتی وقتی صورتتان بی حرکت است، مشاهده می شود) هستند.

 

بائه می گوید: “ما می خواهیم از ایجاد چین و چروک ایستا بیشتر جلوگیری کنیم چرا که درمان آنها به مرور زمان سخت تر می شود. خط هایی که در زمان خندیدن ایجاد می شود، چین و چروک های پویا هستند و وقتی نمی خندید ولی همچنان چین و چروک قابل مشاهده است، آنها ایستا تلقی می شوند. این خطوط رایج است چرا که در زمان حرکت عضلات اطراف چشم ها و لب ها و برای پلک زدن، لبخند زدن و … به طور مداوم استفاده می شود.”

 

پرکردن خط خنده با فیلر

هر سه پزشک می گویند رایج ترین درمان خط خنده در اطراف دهان، فیلر است ولی شافر تاکید بر اهمیت پیدا کرد یک متخصص ماهر که به خوبی با آناتومی صورت آشنا باشد، دارد. او می گوید: “اگر فیلر بیش از اندازه ای داخل چین و چروک ها قرار داده شود، گرچه ممکن است خیلی صاف شود ولی در عین حال پف آلود به نظر می رسد – همین امر اطراف دهان را نیز ممکن است کمی غیرطبیعی و بیش از اندازه صاف نشان دهد.” “به همین دلیل معمولا روش من محافظه کارانه است. ما ممکن است تنها از یک سرنگ استفاده کنیم و اجازه دهیم همان روی صورت بنشیند و دوباره یک هفته بعد ارزیابی کرده و واکنش بیمار را ببینیم که آیا نیاز به فیلر بیشتری دارد یا خیر.”

 

آموزش روش های پر کردن خط خنده و رفع چین و چروک اطراف لب

 

راباچ درمان با فیلر را دوست دارد زیر نتیجه پر کردن خطوط تقریبا فوری است. او می گوید: “فیلرها از اسید هیالورونیک ساخته شده است، یک مولکول قندی طبیعی که در زیر پوست یافت می شود. برخلاف بوتاکس که حدقل یک هفته برای نتیجه زمان می خواهد، ارتقاء ظاهری چروک ها با فیلرها فورا قابل مشاهده است.”

 

پرکردن خط خنده با بوتاکس

وقتی لبخند زده و یا می خندیم، دهان تنها بخش از صورت ما نیست که حرکت می کند. بلکه عضلات اطراف چشم ها نیز حرکت کرده و چین ها ایجاد می شود. به گزارش پرشین وی برای صاف کردن خطوط خنده که اطراف چشم ها پدید می آید، هر سه متخصص پوست، درمان بوتاکس را پیشنهاد می دهند.

 

راباچ می گوید او معمولا از بوتاکس برای نواحی بالای صورت ، بین ابروها و پیشانی و اطراف صورت استفاده می کند. معمولا نتایج پس از یک هفته قابل مشاهده است و ظاهر بدون چروک و صاف صورت نیز بین سه تا شش ماه دوام دارد، بستگی به این دارد که سرعت متابولسیم شما برای بوتاکس چه میزان است.

 

درمان خط خنده بدون سوزن

در حالی که لایه برداری پوست، آشکارا و بی درنگ ظاهر خطوط خنده را کاهش نمی دهد ولی به طور کلی به یک دست تر نشان دادن صورت کمک می کند. بائه لایه برداری بسیار ملایم روزانه با پاک کننده های حاوی لایه بردارهای فیزیکی و شیمیایی و یا هر گونه محصولی دارای آلفا هیدروکسی اسید (alpha hydroxy acids) را پیشنهاد می دهد. شافر با این نظر موافق است و محصولاتی که حاوی گلیکولیک، لاکتیک و سالیسیلیک اسید هستند را نیز پیشنهاد می دهد.

 

آموزش روش های پر کردن خط خنده و رفع چین و چروک اطراف لب

 

بهترین مواد تشکیل دهنده در محصولات مراقبت پوست برای خط خنده

شما می توانید با مراقبت روزانه پوست نیز چین وچروک ظاهری خطوط خنده را کاهش دهید. باید به دنبال کرم ها، سرم ها و محصولاتی باشید که موادی مانند رتینول و یا ویتامین C داخل آنهاست چرا که به تولید کلاژن کمک می کنند.

 

همچنین باید به دنبال کرم و سرم هایی باشید که دارای اسید هیالورونیک هستند تا پوست را مرطوب و پر نشان دهند. راباچ می گوید: “اسید هیالورونیک رطوبت پوست را حفظ کرده و در نتیجه به طور طبیعی مقداری پوست را پُرتر نشان میدهد.”

 

تاثیر سبک زندگی در ایجاد خط خنده

روش های زیادی است که شما می توانید به طور روزانه برای کاهش و یا جلوگیری از ایجاد چین و چروک عمیق انجام دهید. راباچ می گید این کار را با ایجاد عادت های خوب در زندگی مثل خواب کافی در شب و مرطوب نگه داشتن پوست شروع کنید. بائه بر اهمیت استفاده روزانه از ضدآفتاب تاکید داشته و می گوید: “استفاده روزانه از ضد آفتاب به حفظ و نگهداری کلاژن طبیعی پوست کمک کرده و از بدتر شدن خطوط جلوگیری می کند.”

 

در انتها هر سه پزشک پوست اظهار داشتند، سیگار کشیدن یکی از از دلایل خارجی است که موجب مشخص تر شدن خطوط اطراف دهان می شود.

 

 

منبع: پرشین وی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه