شمانیوز

شب یلدا نزدیک است و ژله هایی که رنگ و طعم اناری داشته باشند بیشتر در این ایام مورد استقبال قرار میگیرند . بهتر است این ژله اناری را برای پذیرایی در شب یلدا تهیه کنید . امیدوارم از طعم و زیبایی آدن لذت ببرید با ما همراه باشید.

ژله یکی از بهترین دسرهایی است که می توانید برای شب یلدا برای میهمانان تان درست کنید. طرز تهیه این ژله بسیار آسان است. در ادامه طرز تهیه ژله انار و بستنی را به شما آموزش می دهیم.

 

مواد لازم برای ژله انار و بستنی برای شب یلدا :

ژله انار 1 بسته

بستنی 2 لیوان

ژله آلوورا 2 بسته

قالب فلزی ژله بزرگ ساده یک عدد

قالب ستاره ای یا هر شکل دلخواه یک عدد

 

آموزش روش تهیه ژله مجلسی انار و بستنی مناسب شب یلدا

 

طرز تهیه ژله انار و بستنی برای شب یلدا:

 

ابتدا ژله انار را به صورت ساده یعنی با یک لیوان آب جوش و یک لیوان آب سرد درست کنید. بعد از این که ژله انار کامل بسته شد آن را با قالب ستاره ای قالب بزنید.

 

دو بسته ژله آلوورا را با دو لیوان آب جوش حل کنید و آنقدر هم بزنید تا کامل خنک شود. سپس دو لیوان بستنی را آرام آرام به ژله آلوورا اضافه کرده و هم بزنید.

 

تنها نکته مهم این است که این ژله را باید حداقل برای نیم ساعت هم بزنید تا کامل بستنی و ژله آلوورا با هم مخلوط شوند. اگر این کار برای شما مشکل است می توانید به جای دو لیوان بستنی از دو لیوان شیر استفاده کنید.

 

ژله های انار قالب زده را درون کف قالب و دیواره های بچینید. ژله آلوورا و بستنی را درون قالب ریخته و درون یخچال بگذارید تا کامل بسته شود. در انتهاب ژله را از درون قالب برگردانید.

 

 

منبع: ایران ناز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه