شمانیوز

اگر بهداشت فردی تان را رعایت می کنید اما همچنان بوی بد بدن آزارتان می دهد، احتمالا غذایی که مصرف کرده اید مقصر اصلی محسوب می شود. در ادامه با برخی مواد غذایی که موجب افزایش بوی بدن می شود بیشتر آشنا می شویم.

به گزارش شمانیوز به نقل از خراسان :  اگر بهداشت فردی تان را رعایت می کنید اما همچنان بوی بد بدن آزارتان می دهد، احتمالا غذایی که مصرف کرده اید مقصر اصلی محسوب می شود. در ادامه با برخی مواد غذایی که موجب افزایش بوی بدن می شود بیشتر آشنا می شویم.

 

گوشت قرمز

پژوهشگران دردانشگاه چارلز پراگ، مطالعه ای عجیب و جالب توجه را انجام دادند. آن ها به جمع آوری نمونه های عرق از مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده و مردانی که گیاه خوار بودند، اقدام کردند و نتایج نشان داد ناخوشایندترین بوها از نمونه های عرق مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده بودند، ناشی می شد.

سیر

سیر موجب بوی بد دهان می شود. با وجوداین، مصرف این ماده غذایی در برخی افراد به بوی بد بدن نیز منجر می شود.

روغن هیدروژنه

روغن هیدروژنه در غذاهای کم ارزش استفاده و به سرعت در بدن تجزیه می شود و می تواند موجب بوی بد بدن شود.

سوسیس

اگر به مصرف سوسیس علاقه مند هستید، شاید بوی بد بدن شما از این علاقه ناشی می شود. تجزیه سوسیس در بدن موجب افزایش اسید معده و گاز می شود که بوی بد بدن را به همراه دارد.

قهوه

آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنند؟ یا فردی هستید که چندین بار در طول روز قهوه می نوشد؟ این شرایط می تواند به شکل گیری بوی بد بدن به رغم استفاده از لباس های تمیز یا استحمام منجر شود. کافئین غدد عرق را تحریک می کند و تعریق را افزایش می دهد.

پیاز

پیاز نیز همانند سیر یکی از مواد غذایی پر مصرف و در عین حال مفید محسوب می شود اما پیاز نیز می تواند موجب بوی بد پوست و نفس شود، به ویژه اگر به صورت خام مصرف شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه