شمانیوز

عوامل بسیاری در ایجاد سکته قلبی نقش دارند. با این حال، برخی از عادت های سالم می تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری به شما کمک کند. به نکاتی که در این مقاله آمده دقت کنید.

به گزارش شمانیوز به نقل از شهر خبر: حمله قلبی که به آن نیز انفارکتوس میوکارد نیز گفته می شود یک بیماری جدی است که با قطع جریان خون شروع می شود ، در نتیجه آن، از دریافت اکسیژن کافی بافت ها جلوگیری می شود. به همین دلیل عضله قلب شروع به نابودی کرده و آسیب های جدی را متحمل می شود. می خواهید بدانید چه عادت هایی برای جلوگیری از حمله قلبی، به شما کمک می کند؟


برخی از افراد به دلیل اینکه سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند یا به سایر دلایل که خطر را برای آنها افزایش می دهد، بیشتر مستعد این بیماری هستند. با این وجود ، اگر شما یک سبک زندگی سالم را در پیش گیرید، می توانید از آن جلوگیری کنید.
با توجه به موارد ذکر شده، این ایده خوبی است که عادات خود را بهبود بخشیده و برخی روش ها را در پیش گیرید که می تواند خطر را برای شما به میزان قابل توجهی کاهش دهند. آیا از رنج از این بیماری می ترسید؟ در این مقاله ما ۵ عادت در زندگی روزمره را برای شما در پیشگیری از حمله قلبی به اشتراک می گذاریم.


عادت هایی برای کمک به جلوگیری از حمله قلبی
برای جلوگیری از حمله قلبی ، ابتدا باید بدانید که علائم چیست. به این ترتیب از علائمی مانند درد قفسه سینه، تعریق بیش از حد بدون دلیل، حالت تهوع ، خستگی یا مشکل تنفس آگاهی خواهید داشت.در صورت مشاهده هر یک از علائمی که ذکر کردیم، دلیل کافی برای مراجعه به پزشک وجود دارد. هر چه سریعتر علائم خویش را تشخیص دهید بهتر است. داشتن پیش آگهی همواره خوب است به طور کلی، می توانید برخی از عادت های سالم را برای جلوگیری از حمله قلبی اتخاذ کنید. آنها را عملی کنید!


۱. یک رژیم غذایی سالم و مستمر داشته باشید

ظرف های میوه و جو دوسر، بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای جلوگیری از حمله قلبی است.رژیم غذایی شما عامل اصلی ایجاد بیماریهای قلبی عروقی است.
رژیم شما هنگام جلوگیری از حمله قلبی و سایر بیماریهای قلبی عروقی نقش مهمی را ایفا می کند. در حالی که نیازهای غذایی شما بسته به سن ، وزن و سلامت عمومی شما می تواند متفاوت باشد ، ما موارد زیر را توصیه می کنیم:

    مصرف میوه و سبزیجات تازه خود را افزایش دهید
    غلات سبوس دار غنی از فیبر بخورید
    پروتئین های لاغر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید
    غذاها و مکمل ها را با امگا ۳ میل کنید
    مقدار زیادی آب و مایعات سالم دیگر بنوشید

سازمان هایی مانند انجمن قلب آمریکا پیشنهاد می کنند که خوردن غذاهایی با اسیدهای چرب امگا ۳ حداقل یکبار درهفته برای جلوگیری از شرایط نامناسب قلبی بسیار مفید است زیرا باعث کاهش کلسترول و فشار خون بالا می شود. شما می توانید این ماده مغذی را از: ماهی های چرب (ماهی قزل آلا ، شاه ماهی و ساردین و سایر انواع ماهی ها)،  میوه های خشک شده و آجیل،  مصر  روغن زیتون بیشتر و  آووکادو. 

۲. از مصرف دخانیات خودداری کنید

افرادی که سیگار می کشند و یا یکی از اطرافیان آنها سیگاری هستند ، در مقایسه با افرادی که از دخانیات دوری می کنند خطر بیشتری برای حمله قلبی دارند. همانطور که بسیاری از افراد می دانند، اجزای سمی سیگار بر سلامت ریه و قلب شما اثرات منفی دارد.
به همین دلیل ، برای جلوگیری از مواجهه با خطر بیماری عروق کرونر یا قلبی عروقی، جلوگیری از سیگار بسیار مهم است.

 

۳.  ورزش کردن می تواند کمک‌کننده باشد

 

 

انجام ورزش منظم بر سلامت بدن تأثیر مثبت می گذارد. ورزش منظم فواید سلامتی بسیاری برای قلب شما نیز دارد. علاوه بر تقویت ماهیچه های قلبی، کاهش فشار خون، کلسترول و سایر شرایطی که خطر حمله قلبی را افزایش می دهند از فواید ورزش کردن است. ورزش حتی می تواند استرس را کاهش داده و روحیه شما را بهبود بخشد.
برای بهره‌مندی از مزایای آن، لازم نیست روشی سخت و پرتحرک را شروع کنید. تحرکی ساده مثل پیاده روی به مدت ۳۰ دقیقه ، ۵ روز در هفته ، تفاوت بزرگی را ایجاد می کند. البته می توانید فعالیت های دیگری مانند دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری ، روال بدن سازی و غیره را نیز انجام دهید.


۴. یوگا کار کنید


طبق برخی تحقیقات ، یوگا روزانه می تواند برای پیشگیری از بیماری های عروق کرونر و حملات قلبی مهم باشد. با توجه به توانایی آن در کاهش استرس و فشار خون ، این روش درمانی به میزان قابل توجهی در سلامت شما نقش دارد.

۵. تأثیر وزن بر سلامت قلب شما


وزن سالم می تواند به جلوگیری از بیماری های متابولیک و قلبی عروقی کمک کند. اگرچه بسیاری از افراد از این امر غافل هستند، اضافه وزن و چاقی باعث می شود قلب شما بیشتر کار کند. هر دو عامل فشار خون بالا ، فشار خون بالا ، دیابت و سایر شرایطی هستند که بر حملات قلبی تأثیر می گذارند.

با توجه به موارد فوق ، برای جلوگیری از حمله قلبی باید تمام تلاش ممکن را برای حفظ وزن سالم و پایدار انجام دهید. شما می توانید این کار را از طریق عادات غذایی سالم ، ورزش و به طور کلی شیوه زندگی خوب به دست آورید.


خلاصه ...
بسیاری از عادات ساده وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از حمله قلبی و بهبود سلامت قلبی عروقی، به کارهای روزمره خود بیفزایید. مهمترین چیز این است که آنها را به طور مداوم تمرین کنید به خصوص وقتی که عوامل خطر دیگری نیز دارید. فراموش نکنید که هر از گاهی پزشک خود را برای معاینه مناسب ببینید.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه