شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

ارزش سهام عدالت امروز شنبه 28 تیر اعلام شد

آخرین به روز رسانی سامانه سهام عدالت حاکی از آن است که ارزش واقعی سهام با توجه به ارزش اولیه سهام ۴۹۲ هزار تومان، از ابتدای خردادماه امسال تاکنون حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

توئیت معنادار محسن هاشمی در مورد کرونا

رئیس شورای اسلامی شهر تهران نوشت: دولت به ویروس کرونا رانت داد. محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پستی توئیتری نوشته است: در اوج گیری دوباره کرونا تقصیر مردم ۳۰ درصد و سهم دولت ۷۰ درصد است، چون دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا کرد و ویروس رانت داد. وی نوشته است: من اگر اختیار داشتم، فعالیت‌ها را دو هفته تعطیل می کردم و محدودیت‌ها را آنقدر ادامه می دادم تا آمارها رو به افول برود.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

زمان ساخت واکسن کرونا در ایران اعلام شد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در مورد زمان ساخت واکسن کووید ۱۹، توضیحاتی ارائه داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

انتقادات شدید فعال اصلاح‌طلب از مجلس یازدهم

فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مجلس یازدهم مجلسی نیست که بتوانیم بگوییم، جامعه امروز ایران را نمایندگی می‌کند. سقف رای یک نماینده مجلس یازدهم بیش از ۱۰_۱۲ درصد واجدین حق رای نیست.سعید شریعتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، در رابطه با مجلس یازدهم و غلبه حاشیه بر متن در این مجلس گفت: مجلس یازدهم مجلسی نیست که بتوانیم بگوییم، جامعه امروز ایران را نمایندگی می‌کند. سقف رای یک نماینده مجلس یازدهم بیش از ۱۰_۱۲ درصد واجدین حق رای نیست. مجلس کنونی مجلس ۱۰درصدی‌هاست و طبعا ۹۰ درصد مردم در این مجلس نماینده‌ای ندارند که صدای آن‌ها باشد. در شروع کار این مجلس اعلام کردیم که درست است این مجلس رای خودش را از ۱۰-۱۲ درصد مردم دارد، اما طبق سوگندی که در روز نخست نمایندگی یاد می‌کنند، باید نقش نماینده ملت را ایفا کنند، نه صرف گرایشات سیاسی خودشان را. شریعتی افزود: وقتی یک مجلس یکدست از یک جناح سیاسی تشکیل شده، از عقلای جمع و زعمای مجلس انتظار می‌رود که اکثریت مجلس را به نوعی اداره کنند که خواست و مطالبات جامعه ۸۰ میلیونی ایران در این مجلس، طرح و بحث شود. در یک و ماه اندی که از شروع مجلس یازدهم می‌گذرد، جز پرداختن به حواشی برنامه مشخصی ندیدیم.این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت درباره انتقادات مجلس به دولت بیان کرد: این مجلس انتقاداتی به دولت دارد، اگر خودش برنامه بهتری برای اجرا در دولت دارد، در این صورت اختیار دارد که قانون بودجه سال ۹۹ را اصلاح کند، یا طرح‌هایی را ارائه دهد که دولت را مکلف کند در جهت اصلاح وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه، حرکت کند.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

 

جایگزین خودروی پژو ۴۰۵ معرفی شد

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با اعلام آمادگی برای تولید انبوه سمند سال بهینه، از تولید این خودرو در دو نوع پایه و لوکس خبر داد و گفت: نوع پایه این محصول، جایگزین خودروی ۴۰۵ خواهد شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

بقایی قصد فرار از کشور را داشت؟

مهران عبدالله پور وکیل حمید بقایی با اشاره به آخرین وضعیت موکل خود اظهار کرد: پس از تصادفی که موکل بنده در غرب کشور داشت، هم اکنون با اجازه و نظر پزشکی قانونی خارج از زندان در حال تکمیل روند درمان خود است.وی ادامه داد: در حال حاضر روند درمان موکل بنده در منزل انجام می‌شود و تا زمانی که پزشکان تشخیص دهند و او اجازه داشته باشد، در خانه و خارج از زندان می‌ماند.این وکیل دادگستری با اشاره به برخی صحبت‌ها مبنی بر احتمال فرار حمید بقایی اظهار کرد: برخی شایعات وجود دارد که بر اساس آن گفته شده از آنجایی که آقای بقایی غرب کشور تصادف کرده در حال خروج از کشور بوده است، اما اگر کسی قصد فرار از کشور را داشته باشد با خودروی شخصی خود این کار را انجام می‌دهد؟عبدالله پور گفت: آقای بقایی را همه می‌شناسند و او با خودروی شخصی خود به غرب کشور رفته بود، پس اینکه گفته می‌شود قصد فرار داشته عقلانی نیست.وی ادامه داد: موکل بنده در غرب کشور بزرگ شده و پدر او در کرمانشاه نظامی بوده است، به همین دلیل از فرصت به وجود آمده استفاده کرده تا به سفر برود و همان جا تصادف کرد و اکنون در خانه است.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

اطلاعیه جدید سایپا برای متقاضیان خرید خودرو + جزئیات

مرکز ارتباطات و امور بین الملل گروه خودروسازی سایپا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که منتخبین در قرعه کشی دومین طرح پیش فروش محصولات این گروه خودروسازی، از ساعت ۱۰صبح روز سی‌ام تیرماه به مدت ۷۲ساعت فرصت دارند وجه علی‌الحساب خودروهای موردنظر خود را واریز کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

طعنه‌های سنگین شمخانی به پمپئو

شمخانی در پاسخ به سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت: اعتراف به شکست مقابل ایران قدرتمند بهتر از لاف‌های احمقانه و بی پشتوانه است.دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در پاسخ به ادعاهای اخیر مایک پمپئو نوشت: "پمپئو گفته است ما از اساس تغییر رفتار داده ایم، چون دربرابر آنها فقط قدرت جواب می دهد نه مماشات. بیش از ۴۰ سال است که همه قدرت خود را برای شکست ایران به کار برده اما همچنان ناکام هستید. اعتراف به شکست مقابل ⁧ ایران قدرتمند⁩ بهتر از لاف‌های احمقانه و بی‌پشتوانه است."مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده طی سخنانی بامداد شنبه گفت: دولت آمریکا پس از خروج از برجام به کلی سیاست جدیدی را در قبال ایران در پیش گرفته است. ما از اساس اقدام به تغییر رفتار و روش مقابله با ایران کرده‌ایم.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

زمان واریز سهمیه بنزین مرداد ماه مشخص شد

سهمیه بنزین خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها در ساعت صفر بامداد چهارشنبه ۱ مرداد ۹۹ در کارت‌های سوخت شخصی شارژ خواهد شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

شکایت ۳۶ نماینده مجلس از جهانگیری

نماینده تهران در مجلس از شکایت ۳۶ نماینده از معاون اول رئیس جمهور بابت انتقال شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت و نقض قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی خبر داد. روح‌الله ایزدخواه درباره شکایت نمایندگان از قانون شکنی جهانگیری و اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: اگر اعمال ماده ۲۳۴ آیین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی به تصویب نمایندگان برسد قطعا موضوع شکایت از معاون اول رئیس‌جمهور را از قوه قضائیه پیگیری خواهیم کرد. وی افزود: نقض قانونی که دولت انجام داده برای نمایندگان مجلس پذیرفتنی نیست، چون قوه مجریه با الحاق شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی را نقض کرده است.

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

خبر خوش برای فرهنگیان | زمان پرداخت پاداش پایان خدمت اعلام شد

وزیر آموزش و پرورش گفت: پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا مهرماه پرداخت می شود و امیدواریم فرهنگیان زیادی تا پایان سال تحصیلی آتی صاحب خانه شوند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

واکنش دستیار رئیس مجلس به ادعای یک نماینده

دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس واگذاری جزایر ایرانی به طرف خارجی را دروغ محض دانست و خواستار پاسخگویی نماینده شازند در مورد طرح این موضوع شد.محمدسعید احدیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «ادعای واگذاری یا دادن اختیار تامّ جزایر ایرانی به طرف خارجی، دروغ محضی است که چندین بار با انگیزه‌های گوناگون توسط افراد مختلف مطرح شده است.‌ خوب است آقای احمدی بیغش در مورد انگیزۀ خود در طرح مسائل غیرواقعی مرتبط با امنیت و تمامیت ارضی کشور پاسخگو باشند.»

 

 

z1og_fefdjnd3y7qv

 

طعنه عباس عبدی به نمایندگان مجلس

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: مجلس فعلی که نحوه شکل‌گیری آن پوشیده نیست در ادامه روند دو ماهه گذشته خود چه مسیری را طی خواهد کرد؟ پاسخ به این پرسش کمی سخت است چراکه ممکن است شرایط عمومی و اقتصادی کشور به گونه‌ای شود که مجلس از حیث کارایی فاقد حداقلی از ظرفیت شود. چون نه توان قانون‌گذاری خواهد داشت و احتمالا نیازی هم به آن نخواهد بود و نه توان نظارتی خواهد داشت و از همه مهم‌تر اینکه فاقد حداقلی از ایده ایجابی هستند. مجلس از هنگامی که آغاز به کار کرد یک خط‌مشی تهاجمی را علیه دولت برگزید. خطی که به درستی انتظار می‌رفت، اتخاذ کنند. در واقع ترکیب سیاسی افراد تایید صلاحیت شده همین دیدگاه و انتظار را به وجود آورده بود. این انتظار نیز برآورده شد و با احضار وزرا و حتی توهین و تحقیر آنان، گام اول را محکم برداشتند. سپس تهاجم به رییس‌جمهور را آغاز کردند. ابتدا از طرح سوال وارد شدند، ولی به سرعت استیضاح در دستور کار قرار گرفت، چون می‌دانستند، سوال مشکل آنان را حل نمی‌کند. ولی این خط‌مشی با سخنان مقام رهبری به کلی رنگ باخت. هر چند صریح بیان نشد،به روشنی معلوم بود که می‌شد، نتیجه گرفت که استیضاح رییس‌جمهور و حتی طرح سوال از او عمل خردمندانه‌ای نیست. به عبارت دیگر این مواضع آب سردی بود که بر شعار‌های داغ مجلسی‌ها ریخته شد. پس از این مرحله هر کدام وارد میدان شدند و از مواضع گذشته برائت جستند و اینکه استیضاح و سوال کار بدی است و می‌خواهند به دولت کمک کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied