شمانیوز

اگر قصد دارید تجربه یک کباب خاص در مایه کباب کوبیده خودمان را داشته باشید اینبار با طعم هندی این آموزش را تا انتها دنبال کنید. کاکوری کباب یک چیزی تو مایه های‌ کباب کوبیده ایرانی اسـت. در تهیه این غذای خوشمزه هندی از گوشت بره چرخ کرده یا ساطوری بـه همراه پیاز، تخم مرغ، رب و ادویه استفاده می شود. در نهایت مواد بـه سیخ کشیده می شود ودر حرارت بالا برشته می شود.

کباب کاکوری ، غذایی معروف بوده و نسل بـه نسل منتقل شده اسـت. این غذا، نام خودرا از شهر کاکوری – کـه در حومه ی لاکنو قرار دارد – گرفته اسـت و با نرمترین قسمت گوشت گوسفند و چندین ادویه تهیه می شود. همانگونه کـه می‌دانید غذا های هندی پرادویه و تند هستند. و کاکوری هم آن گونه اسـت.

 

مواد لازم برای کاکوری کباب :

385865890-talab-org

طرز تهیه کاکوری کباب :

تمام مواد را بـه جز تخم مرغ و آرد نخودچی و مواد تزیین را خوب مخلوط کنید و حدود 4 ساعت بـه ان استراحت بدهید و سپس ان را در مخلوط کن بریزید تا خمیر صاف و غلیظی بدست آورید.

سپس تخم مرغ و آرد نخودچی را اضافه کنید و مخلوط را بـه خوبی ورز بدهید.

روی آن را بپوشانید و یک ساعت دیگر در یخچال قرار بدهید.

حدود 30 دقیقه قبل از سرو غذا، گوشت را بـه سیخ ها بکشید و کباب ها را داخل روغن در تابه سرخ کنید یا فر را از قبل گرم کنید و داخل سینی فر را چرب کنید و داخل ان بچینید و داخل فر قرار بدهید تا کباب شوند.

می‌توانید ان را روی ذغال بپزید مراقب باشید کباب نسوزد و همه ی طرف ان بـه صورت یکسان بپزد.

 

مقداری ادویه ی ماسالا روی پیازهای حلقه شده بریزید و با لیموترش و سبزی خوشبو درکنار کباب هندی سرو کنید.

 

طرز تهیه کباب کاکوری

 این کباب را با گوشت مرغ هم میتوان درست کرد و از خوردنش لذت برد.

 

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه