شمانیوز

گرین مینس ایران داروک حاوی عصاره چای سبز است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی و مهار رادیکال های آزاد است که در کاهش کلسترول خون و کاهش وزن موثر است و باعث تثبیت وزن مورد نظر در شخص می شود

گرین مینس ایران داروک حاوی عصاره چای سبز است که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی و مهار رادیکال های آزاد است که در کاهش کلسترول خون و کاهش وزن موثر است و باعث تثبیت وزن مورد نظر در شخص می شود. هر قرص حاوی گرین مینس ۸۲ میلی گرم پلی فنل تام از عصاره برگ گیاه چای سبز(camellia sineasis) می باشد.

 

ویژگیهای قرص گرین مینس

  • کنترل کننده و کاهنده فشار و چربی خون

  • افزایش سوخت و ساز کالری

  • کمک به کاهش وزن

روش مصرف قرص گرین مینس

روزی 2 بار هر بار 1 تا 2 قرص گرین مینس همراه غذا میل شود.

شرح مزایای مصرف قرص گرین مینس

چای واژه ای است چینی که در چین و شمال هندوستان به کار می رود و تقریباً با همان تلفظ وارد زبان فارسی شده است. نام این گیاه در گویش چینی جنوبی چای و در گویش چینی شمالی به صورت تِی تلفظ می شد و هردو تلفظی از یک واژه یگانه در چینی قدیم هستند. مردم اروپای غربی نام این گیاه را از چینیان شمالی و مردم خاورمیانه و شمال آفریقا نام آن را از چینیان جنوبی آموختند.

قسمت اصلی مورد استفاده ی بوته ی چای، برگ آن است که به صورت های مختلف تبدیل به انواع چای می شود. نوشیدنی چای با دم کردن برگها، جوانه ها یا شاخه های فرآوری شده بوته چای گونه Camellia sinensis به مدت چند دقیقه درآب داغ درست می شود. فرآوری آن می تواند شامل اکسیداسیون، حرارت دهی، خشکسازی و افزودن گیاهان، گلها، چاشنیها و میوه های دیگر به آن باشد.

مواد متشکله برگ چای عبارتند از مواد سلولزی، مواد صمغی، دکسترین، پکتین، مواد چربی، مواد مومی، نشاسته، قند، اسید گالیک، اسید اگزالیک، کوئرستین، مواد پروتئینی، الیاف، مواد معدنی، تانن، کافیین یا تئین، ترکیبات معطر و بالاخره دیاستاز. خواص درمانی چای سبز عبارتند از:

کاهش وزن و چای سبز

با نوشیدن چای سبز، متابولیسم (سوخت و ساز) چربی های بدن تسریع می شود و به این ترتیب چربی اضافی در بدن ذخیره نمی شود. پژوهش ها نشان می دهد نوشیدن روزانه سه فنجان چای سبز می تواند تا چند برابر کالری انرژی، ناشی از سوخت چربی ها ایجاد کند.

چای سبز و بیماری های قلبی

با مصرف چای سبز کلسترول خون به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به این ترتیب می توان با نوشیدن چای سبز میزان کلسترول خون، یکی از شاخص های مهم ابتلا به بیماری های قلبی، را کاهش داد. پژوهشگران معتقدند حتی پس از سکته قلبی نیز نوشیدن چای سبز باعث ترمیم سلول های آسیب دیده رگ ها و قلب شده و روند ترمیم سلول ها را تسریع می کند. نوشیدن روزانه حداقل یک فنجان چای سبز به بیماران قلبی توصیه می شود.

 

ذخیره گلوکز و چای سبز

چای سبز مانع از ذخیره گلوکز در سلول های چربی می شود. به این ترتیب می توان از نوشیدن چای سبز، کنترل میزان مصرف کربوهیدرات ها (قندها) و ورزش مداوم، به عنوان مثلثی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام ها نام برد.

چای سبز و سرطان

نوشیدن چای سبز را عاملی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان می دانند، چرا که میزان آنتی اکسیدان های موجود در آن چند برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و ویتامین E است. (توجه کنیم که ویتامین C و E به عنوان دو آنتی اکسیدان مهم مطرح هستند). به این ترتیب با نوشیدن چای سبز و دریافت آنتی اکسیدان، بدن در مقابل ابتلا به سرطان مصون می شود.

سیستم ایمنی و چای سبز

ویتامین C موجود در چای سبز با تقویت سیستم ایمنی بدن، بدن را در مقابل بیماری های مختلف به ویژه بیماری های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان، اسهال و استفراغ در فصل تابستان و حساسیت های فصل پاییز، مقاوم می کند. در چین باستان برای افرادی که دائماً بیمار بودند، چای سبز تجویز می کردند.

توصیه های مهم

مشکلات گوارشی مانند افزایش اسید معده ،تحریک معده ،اسهال یا یبوست با مصرف این قرص گزارش شده است. مصرف بیش از حد کافئین که در چای سبز و بعضی از عصاره های آن وجود دارد در بعضی از افراد باعث علائمی مانند عصبانیت و بیخوابی و بیقراری می شود .

همچنین چای سبز ممکن است باعث کاهش هورمون هایی مانند تستوسترون،استرادیول و انسولین در خون گردد.

در بیماران با سابقه ناراحتی های قلبی و کلیوی،گوارشی ، پرکاری تیروئیدو ناراحتی های روانی مانند اضطراب بااحتیاط مصرف شود.

افرادی که دارای سابقه میگرن دارند با نظر پزشک مصرف نمایند مصرف بیش از حد توصیه شده ممنوع است.

 

منبع : ساعدنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه