شمانیوز

قطره کارمینت از عصاره گیاهان نعناع، گشنیز و بادرنجبویه تهیه شده و این سه گیاه باعث تقویت اثر یکدیگر شده، به همین خاطر این قطره از خاصیت درمانی قابل توجهی برخوردار است.

قطره کارمینت از عصاره گیاهان نعناع، گشنیز و بادرنجبویه تهیه شده و این سه گیاه باعث تقویت اثر یکدیگر شده، به همین خاطر قطره کارمینت از خاصیت درمانی قابل توجهی برخوردار است. در این گزارش قصد داریم به شما عزیزان موارد مصرف و عوارض دارویی قطره کارمینت را بگوییم پس با ما همراه باشید

مصرف داروهای شیمیایی با عوارض خاص خود باعث نگرانی مصرف کنندگان می باشد، لذا در سالهای اخیر استقبال از داروهای گیاهی در درمان سوء هاضمه مورد توجه قرار گرفته است. از زمان های دور و قبل از تولید داروهای شیمیایی برای درمان نفخ و دل درد حاصل از آن از گیاهان اسانس دار و عرقیات آنها استفاده می کردند.

اسانس موجود در این گیاهان دارای اثرات سریع و قوی در برطرف کردن نفخ و دل درد بوده و دارای هیچ گونه عارضه جانبی نمی باشند، به همین دلیل در سالهای اخیر داروهای متنوعی از گیاهان اسانس دار به عنوان ضدنفخ و دل درد تولید شده که از سنین نوزادی تا افراد مسن مورد استفاده می باشند.

یکی از بهترین داروهای گیاهی که از سه گیاه اسانس دار نعنا، بادرنجبویه و گشنیز تهیه شده است قطره کارمینت(Carmint) می باشد. گرچه هر کدام از این گیاهان به تنهایی دارای اثر خوب می باشند، ولی تحقیقات نشان داده است فرمولاسیون مخلوط این سه گیاه با هم قدرت عجیبی در مهار نفخ و دل درد دارد، بطوری که در مدت 10 تا 15 دقیقه باعث تسکین کامل می شود.

قطره کارمینت از عصاره گیاهان نعناع، گشنیز و بادرنجبویه تهیه شده و حاوی هیچگونه ماده شیمیایی نمی باشد. این گیاهان از قدیم به عنوان اشتها آور و ضد سوء هاضمه مصرف می شده اند. ترکیبات این سه گیاه باعث تقویت اثر یکدیگر شده، به همین خاطر قطره کارمینت از خاصیت درمانی قابل توجهی برخوردار است.

 

موارد مصرف:

نفخ و دل درد، اسپاسم های گوارشی، نفخ و دل دردهای دوران قاعدگی، دیرهضم شدن غذا و روده تحریک پذیر.

 

میزان مصرف:

برای نوزادان تا چهار ماهه 5 قطره در یک قاشق غذاخوری آب، رقیق و به صورت خوراکی مصرف شود. برای نوزادان چهار تا دوازده ماهه، 10 قطره در یک قاشق غذا خوری آب، رقیق و مصرف شود. برای کودکان 20 قطره در سه قاشق غذاخوری آب، رقیق و مصرف شود.
برای بزرگسالان 50 قطره در نصف استکان آب رقیق و مصرف شود.

 

توصیه های دارویی قطره کارمینت

چون گیاهان موجود در قطره کاملا خوراکی می باشند می توان درصورت نیاز مقادیر بیشتری از مقدار توصیه شده در بروشور را استفاده نمود و ایرادی به وجود نخواهد آورد.
این دارو نیازی به نگهداری در یخچال ندارد ولی قرار دادن آن در یخچال بلامانع است.
این فرآورده جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نیست.
مصرف همزمان آن با دارو ها و غذا ها ایجاد تداخل نمی نمایند.
دور از دسترس کودکان در جای خشک نگهداری شود.
در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود.
پس از مصرف در شیشه را محکم ببندید.

 

عوارض جانبی:

با توجه به اینکه هر سه گیاه مصرف شده در قطره کارمینت کاملاً خوراکی می باشند، تاکنون هیچ گونه عارضه جانبی از آن گزارش نشده و قابل مصرف در تمام سنین است.

 

نکات قابل توجه:

قطره حتماً باید با آب، شیر، آب میوه یا نوشابه رقیق و مصرف شود.
دارو دارای اثر سریع بوده و پس از پانزده دقیقه، درد، نفخ و اسپاسم تسکین می یابد.
در صورت سوءهاضمه دائمی می توان با هر وعده غذا دارو را مصرف نمود. استفاده روزی چند نوبت و به مدت طولانی بلامانع است.
یکی از موارد استفاده مهم کارمینت در تسکین نفخ و دل دردهای دوران قاعدگی است که می توان هر چند نوبت بر حسب احتیاج در روز آن را مصرف نمود.
قطره بدون نسخه در تمام داروخانه های ایران ارائه می شود.
قطره با هیچ دارو و غذایی تداخل نداشته و می توان در هر شرایط آن را مصرف نمود.

 

منبع : ساعدنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied