شمانیوز

یکی از دو دختر ولادمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه (به نام‌های ماریا و کاترینا) در آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا ساخت روسیه به نام اسپوتنیک 5 شرکت کرد که سه‌شنبه 11 اوت رسماً به عنوان نخستین واکسن کرونا در جهان از آن رونمایی شد.

یکی از دو دختر ولادمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه (به نام‌های ماریا و کاترینا) در آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا ساخت روسیه به نام اسپوتنیک 5 شرکت کرد که سه‌شنبه 11 اوت رسماً به عنوان نخستین واکسن کرونا در جهان از آن رونمایی شد. پوتین  شخصاً مشارکت یکی از دخترانش را بدون مشخص کردن نام او در آزمایش بالینی را با این گفته خود اعلام کرد که «یکی از دخترانم واکسن زده و به نظرم در آزمایش بالینی شرکت کرده‌ است».العربیه نت نتوانست به اطلاعات کافی در این خصوص دست ییابد که کدام یک از دو دختر پوتین در این آزمایش بالینی شرکت داشته ‌است.

 

ماریا ورونتسوا یکی از دختران پوتین است که پزشک کودکان است و 35 سال دارد و به نام ماریا فاسن نیز شناخته می‌شود.

دختر دوم پوتین که یک سال از ماریا کوچکتر است، کاترینا ورونتسوا نام داشته و در کار تجارت بوده و سال هاست که رقصنده «اکرو» نیز می‌باشد.

به احتمال زیاد دختر بزرگتر پوتین از نسخه آزمایشی واکسن کرونا استفاده کرده ‌است. او پزشک کودکان است و تجاربی در مورد واکسیناسیون دارد اما صرف نظر از این که کدام یک از دختران پوتین در این آزمایش بالینی شرکت کرده، خبرگزاری اینترفاکس به نقل از پوتین نوشته ‌است که دمای بدن دخترش بعد از واکسن اول، تنها یک درجه بالاتر رفته و به 38 رسید اما روز بعد به 37 درجه بازگشت. اولی پس از واکسن دوم، بار دیگر به 38 درجه رسید و بعد از افزایش بسیار زیاد حجم پادتن دربدن او، وضعیت به حالت عادی بازگشت.

 

منبع : رکنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه