شمانیوز

در برخی موارد هرازگاهی خروپف مشکلی ندارد اما گاهی این موضوع می تواند زنگ خطری برای اعلام یک بیماری باشد.

برای بسیاری از شما هم پیش آمده است که گاهی اطرافیانتان در خواب خروپف می‌کنند و این موضوع برای افرادی که بیدار هستند صدای خوشایندی نیست و حتی موجب بی خوابی آنها می‌شود.  

خروپف زمانی رخ می‌دهد که در تار‌های صوتی و بافت‌های دستگاه تنفسی فوقانی شما به هنگام خواب ارتعاشی ایجاد شود، گاهی اوقات هم افزایش سن می‌تواند علتی برای خروپف شما باشد.

در شرایط کلی داشتن خروپف در برخی اوقات موردی ندارد، اما نباید فراموش نکرد که این عارضه می‌تواند زنگ هشداری برای اعلام ابتلای شما به یک بیماری باشد.

 

وقفه تنفسی

اگر اطرافیانتان به شما گفته اند زمانی که خواب هستید در کنار خروپف برای چند ثانیه نفس تان قطع می‌شود این موضوع احتمال بروز سکته‌های قلبی یا حتی مغزی در شما را افزایش می‌دهد زیرا در چنین حالتی زمانی که شما خواب هستید بر اثر وقفه تنفسی اکسیژن کافی به مغز شما نمی‌رسد و می‌تواند در نهایت منجر به بروز سکته‌های قلبی و مغزی شود.

 

اصلاح شود//علی بیگی

اضافه وزن

گاهی اوقات ممکن است چاقی شما سبب بروز خروپف‌های شبانه شما باشد. زمانی که حجم بافت‌های چربی در بدن شما افزایش یابد این امر سبب می‌شود تا شما هنگامی که خوابیده اید نتوانید به راحتی تنفس کنید و مجاری تنفسی تان تنگ می‌شود  بنابراین شما دچار خروپف‌های شبانه می‌شوید.

اصلاح شود//علی بیگی

رفلاکس معده

علت اصلی خروپف تنگ شدن راه‌های تنفسی است پس اگر شما دچار مشکلات رفلاکس معده باشید و در واقع اسید معدتان زیاد باشد. به دلیل در گیر شدن دستگاه تنفسی با اسید معده به مرور زمان شما دچار تنگی نفس در خواب می‌شود و درنتیجه خروپف می‌کنید.

اصلاح شود//علی بیگی

میگرن

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که صبح بعد از بیدار شدن از خواب دچار سردرد‌های شدید و میگرن می‌شوید علت اصلی بروز این نوع از سردرد‌ها در شما خروپف شبانگاهی شما است؛ زیرا همانطور که گفته شد به هنگام خروپف اکسیژن لازم به مغز شما نمی‌رسد و همین امر سردرد‌های صبح گاهی شما را به دنبال خواهد داشت.

اصلاح شود//علی بیگی

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied