شمانیوز

هشدار معاون وزیر بهداشت درباره افزایش ترددها جدی گرفته نشد تا ظهر امروز تقریبا رنگ واقعیت به خود بگیرد و احتمالا تا فردا میزان ترددها از مرز پیش بینی حریرچی هم فراتر خواهد رفت.

دکتر ایرج حریرچی چهارشنبه شب با حضور در استودیو پخش خبر 21 شبکه یک سیما درباره رابطه سفر با کرونا گفت: هر یک درصد افزایش تردد، 1.9 درصد میزان بروز ویروس کرونا در افراد مختلف را بالا می‌برد.

وی ادامه داد: در پنج ماهه ابتدای سال 242 میلیون تردد بین شهری داشتیم که براساس پیش بینی‌ها در چهار روز آینده روزانه دو میلیون تردد خواهیم داشت.

حریرچی گفت: با تراکمی که دیروز (سه شنبه) در خروجی تهران شاهد بودیم نسبت به میانگین پنج ماه گذشته بیش از 50 درصد افزایش پیش بینی می‌شود.

این هشدار معاون وزیر بهداشت جدی گرفته نشد و تا ظهر امروز تقریبا رنگ واقعیت به خود گرفت و احتمالا تا فردا میزان ترددها از مرز پیش بینی حریرچی هم فراتر خواهد رفت.

آن طور که سرهنگ شرافتی جانشین رئیس پلیس راه راهور ظهر روز پنجشنبه اعلام کرد تردد وسایل‌نقلیه در محورهای شمالی کشور شامل هراز، چالوس، فیروزکوه و تهران ـ قزوین در دو روز گذشته (چهار و پنج شهریور 99) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد و نسبت به روزهای گذشته 49 درصد افزایش داشته است.

با این حال و با توجه به تردد گسترده مسافران در جاده های شمال کشور که به دو استان بحرانی مازندران و گیلان از لحاظ ابتلا به کرونا منتهی می شوند، باید نگران و منتظر روزها و هفته های آینده باشیم تا به چشم خود، نتیجه بی توجهی برخی از مردم به دستورات و توصیه های بهداشتی برای کنترل کرونا و نهایتا افزایش فوت بیماران مبتلا به کرونا باشیم.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied