شمانیوز

هرچند ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها دارد، اما در میان مردم دنیا، ژاپنی‌ها با پیروی از شیوه‌های سالم زندگی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن را کاهش داده و تعداد زیادی از آنها در سلامت کامل، شمع ۱۰۰ سالگی‌شان را فوت می‌کنند.ژاپنی‌ها شش عادت سالم را هرگز در زندگی کنار نمی‌گذارند.

هرچند ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها دارد، اما در میان مردم دنیا، ژاپنی‌ها با پیروی از شیوه‌های سالم زندگی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های مزمن را کاهش داده و تعداد زیادی از آنها در سلامت کامل، شمع ۱۰۰ سالگی‌شان را فوت می‌کنند.ژاپنی‌ها شش عادت سالم را هرگز در زندگی کنار نمی‌گذارند. آنها مقادیر زیادی جلبک دریایی می‌خورند. این ماده مغذی گیاهی سرشار از مواد معدنی مانند ید، مس، آهن، آنتی‌اکسیدان‌ها، فیبر، پروتئین و چربی‌های مفید امگا ۳ است.


نکته‌ای که رژیم غذایی ژاپنی را بسیار سالم می‌کند، تمرکز آن روی غذاهای دریایی است. به همین دلیل، ژاپن پایین‌ترین سطح بیماری‌های قلبی در جهان را دارد و مردان ژاپنی میان‌سال، در مقایسه با همتایان آمریکایی خود، کلسترول بسیار کمتری در شریان‌های خود دارند.رژیم ژاپنی حاوی حدود سه اونس غذای دریایی در روز یا حدود ۶۸ پوند در سال است. در حالی که به طور متوسط ​​آمریکایی‌ها سالانه حدود ۱۶ پوند غذای دریایی می‌خورند. ماهی و صدف سرشار از پروتئین و چربی اشباع‌نشده هستند و مقادیر زیادی امگا ۳ به بدن می‌رسانند.


چای سبز یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌ها است و نوشیدن آن عادتی روزانه در ژاپن است. چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های پلی‌فنول است که باعث کاهش التهاب می‌شود و میزان باکتری‌های مفید روده را افزایش می‌دهد.مردم ژاپن عقیده دارند که شما باید طوری غذا بخورید که فقط ۸۰ درصد احساس سیری کنید. با این طرز فکر، شما هنوز هم در معده خود فضای خالی دارید و بدون نیاز به مصرف بیش از حد غذا، به اندازه کافی نیازهای بدن را برآورده می‌کنید.شینرین یوکو یا حمام جنگل نیز روش طبیعی از بین بردن استرس در میان مردم ژاپن و در واقع نوعی طبیعت‌درمانی است و باعث ذهن‌آگاهی می‌شود. یک مطالعه در مورد حمام جنگل نشان داد که در مقایسه با قرار گرفتن در یک محیط شهری، قرار گرفتن در یک محیط جنگلی با فشار ‌خون پایین، غلظت پایین هورمون استرس یا همان کورتیزول و افزایش فعالیت سیستم عصبی پاراسمپاتیک مرتبط است.

 

منبع : بهارنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه