شمانیوز
شما نیوز

با این روش های خانگی فشار خون بالاتان را از بین ببرید

فشار خون نرمال در افراد بزرگسال حدود 12/7 تا 14/9 است. اگر فشار خون به 14/9 و بالاتر از آن رسید، خطر ابتلا به فشار خون بالا افزایش میابد و نیاز به درمان دارد.

فشار خون نرمال در افراد بزرگسال حدود 12/7 تا 14/9 است. اگر فشار خون به 14/9 و بالاتر از آن رسید، خطر ابتلا به فشار خون بالا افزایش میابد و نیاز به درمان دارد. فشار خون بالا می تواند سبب بروز حملات قلبی، سکته، نارسایی کلیوی، آسیب به مغز و چشم می شود. خبر خوب این است که می توانید با یک سری درمان های خانگی این خطر را به حداقل برسانید. در این مطلب برخی از روش های طبیعی برای درمان و پیشگیری فشار خون بالا ارائه شده است.

 

دلایل

  • چاقی
  • سو مصرف الکل
  • سبک زندگی
  • قرص های مسکن
  • مشکلات تیروئیدی
  • نارسایی های کلیوی

 

سیر

سیر یکی از درمان های طبیعی برای فشار خون است. بهتر است هر روز صبح یک عدد سیر را به همراه آب آن را ببلعید.

 

دانه ها

ابتدا تخم خربزه یا طالبی را خشکک کرده و پودر کنید و در ظرفی تمیز نگهداری کنید. روزی دوبار صبح و عصر، یک قاشق چایخوری از پودر را با یک لیان آب مخلوط کرده و بنوشید.

 

پیاز و عسل

آب پیاز را گرفته و با مقدار مساوی عسل مخلوط کنید و دو بار در روز میل کنید. این روش یکی از روش های موثر در درمان فشار خون بالا شناخته شده است.

 

آب نارگیل

آب نارگیل برای درمان بسیاری از بیماری ها به کار می رود و یکی از موارد مصرف آن، درمان فشار خون بالا است. مطالعات نشان می دهند آب نارگیل می تواند در سریع ترین زمان ممکن فشار خون بالا را تنظیم کند. این نوشیدنی شاداب کننده بوده و بیش از هر نوشیدنی دیگری مفید واقع می شود و همچنین مکلات گوارشی نیز در پی نخواهد داشت. بهترین راه برای پیشگیری از فشار خون، داشتن رژیم غذایی سالم، ورزش و محدود کردن مصرف الکل و سیگار است.

 

منبع : مه شو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied