شمانیوز

برای پیشگیری از خشکی پوست در فصل سرما در منزل خود کرم دور چشم بسازید

از آنجایی که ما به درون بدن خود اشراف نداریم ، معمولا پوست اولین نشانه های افزایش سن و گذر زمان را برایمان نمایان می سازد . همه ما می دانیم که با بالا رفتن سن ، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و در نتیجه خشک می شود و همین خشکی چین و چروک ها را پدید می آورد . نشانه های اولیه ی این موضوع را معمولا می توانید در پوست اطراف چشم خود مشاهده کنید . بله ، منظور همان خطوط ترسناک پنجه کلاغی اطراف چشم است .

با این حال که رژیم غذایی تاثیر عمیقی روی ظاهر پوست ما می گذارد ، راهکارهایی نیز برای کاهش چین و چروک ها و داشتن پوستی شفاف تر و درخشنده وجود دارد . شما می توانید با استفاده از درمان های طبیعی ، مثل تهیه ی کرم دور چشم با کره ی شیا در منزل ، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم را کاهش دهید .

شاید گاهی فکر کنید می توان روند پیری را تنها با جایگزین کردن روغنی که پوست از دست می دهد ، کند ساخت . اما این موضوع آن قدر ها هم که تصور می کنید ساده نیست . پیری پوست روند بیولوژیک پیچیده ای دارد که ترکیبی از عواملی همچون ژنتیک ، سوخت و ساز سلولی ، هورمون ها ، در کنار عوامل محیطی مثل آلودگی ، نور آفتاب ، سموم و رادیکال های آزاد روی آن تاثیر می گذارند . این عوامل در کنار هم به بروز تغییرات سریع و شدید در لایه های مختلف پوست و در نهایت ظاهر آن کمک می کنند . می توان گفت ناحیه ای از پوست که بیشتر در معرض نور شدید آفتاب بوده زودتر پیر می شود . خطوط چین و چروک روی پوست ، به طور خاص اطراف چشم ، در نتیجه ی کاهش تدریجی خاصیت ارتجاعی پوست بوجود می آیند . البته این موضوع را می توان عاملی برای بهبود آهسته تر زخم های پوستی در بزرگسالان نیز در نظر گرفت .

اما چه چیزی واقعا به کاهش خطوط اطراف چشم کمک می کند ؟ کاهش کلاژن نوع 7 موجب بروز چین و چروک ها ، با تضعیف پیوند بین درم ( غشای میانی پوست ) و اپیدرم ( پوست بیرونی ) ، می شود . میزان کلاژن موجود در یک واحد پوست به طور میانگین یک درصد به ازای هر سال کاهش می یابد . امروزه ترکیب سه ماده ی ساختاری در پوست ، یعنی کلاژن ، الاستین و GAG ، پایه و اساس اکثر تحقیقات برای مبارزه با پیری پوست هستند و محققان در تلاشند تا کرم ضد چروکی بسازند که فقدان این مواد در پوست را جبران کند .

به هر حال ، هدف تمامی روش های محافظت طبیعی از پوست ، رسیدن به پوستی سالم ، صاف ، درخشان ، بدون جوش و چین و چروک می باشد . برای دستیابی به بهترین نتیجه و دوری از مواد شیمیایی و سمی موجود در کرم های تجاری ، به فکر ساخت کرم دست ساز در منزل خود به این روش باشید :

 

 

مواد لازم :

ده قطره روغن ضروری کندر حدود 28 گرم ژل خالص آلوئه ورا حدود 28 گرم کره ی شیا فرآوری نشده حدود 28 گرم روغن نارگیل فرآوری نشده یک دوم قاشق چایخوری ویتامین E

 

طرز تهیه :

تمامی مواد را در ظرفی کوچک با یکدیگر ترکیب کنید .

در صورت نیاز ، ( مثلا در فصل سرما که روغن نارگیل به صورت جامد است ) می تواند روغن نارگیل و کره ی شیا را در تابه روی حرارت ملایم قرار دهید ، سپس باقی مواد را به آن اضافه کنید تا راحت تر ترکیب شوند .

وقتی خوب مواد را با هم ترکیب کردید ، آنها را در یک ظرف شیشه ای در دار بریزید .

کرم را هر صبح و شب به اطراف چشم بزنید .

 

منبع:مه شو

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied