کد خبر : 894673

زنان چینی به داشتن پوست و موی زیبا و سالم معروف هستند. راز مو‌های زیبا و سالم آن‌ها به روستایی قدیمی به نام هوانگ لو برمی گردد. این روستا به روستای مو بلند‌ها نیز معروف است. زنان “یائو” به د. اشتن مو‌های بلند و درخشان معروف هستند و قد مو‌های بیشتر آن‌ها ۱ متر است. در ادامه مطلب با راز زیبایی مو‌های چینی‌ها آشنا شوید.

زنان چینی به داشتن پوست و موی زیبا و سالم معروف هستند. راز مو‌های زیبا و سالم آن‌ها به روستایی قدیمی به نام هوانگ لو برمی گردد. این روستا به روستای مو بلند‌ها نیز معروف است. زنان "یائو" به د. اشتن مو‌های بلند و درخشان معروف هستند و قد مو‌های بیشتر آن‌ها ۱ متر است. در ادامه مطلب با راز زیبایی مو‌های چینی‌ها آشنا شوید. راز زیبایی مو‌های چینی ها: آب برنج تخمیر شده از زمان گذشته زنان یائو از آبی که برنج را در آن می‌پزند برای شستن مو‌ها استفاده می‌کردند. ارزشمندترین دارایی زنان یائو مو‌های بلند و درخشان آن هاست. آن‌ها مو‌های خود را مقدس می‌دانند و به کسی به جز همسر و بچه‌های خود اجازه دست زدن و حتی دیدن آن‌ها را نمی‌دهند. اگر یک غریبه مو‌های آن‌ها را ببیند مجبور است به مدت ۳ سال به عنوان داماد خانواده با آن‌ها زندگی کند. البته امروزه این سنت‌ها دیگر جایگاهی در این روستا ندارد.

روش درست کردن این معجون سحرآمیز یک پیمانه برنج را تمیز بشوئید. برنج را به مدت ۱۵ دقیقه داخل یک ظرف آب قرار دهید و گهگاهی هم بزنید. آب برنج را داخل ظرف دیگری بریزید. ۱ الی ۲ روز در دمای محیط قرار دهید تا ترش شود. سپس بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. ‌ می‌توانید به دلخواه چند قطره روغن درخت چای، اسطوخودوس یا رزماری به آن اضافه کنید. از این معجون سحرآمیز به عنوان یک شامپوی طبیعی استفاده کنید و به آرامی روی سر ماساژ دهید. سپس مو‌ها را شستشو دهید. فواید آب برنج تخمیر شده: سرشار از آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین E. است و خاصیت ترمیم کنندگی دارد. حاوی ماده به نام اینوزیتول است که مو‌های آسیب دیده را ترمیم می‌کند. این ماده مو‌ها را در آینده نیز آسیب ناپذیر می‌کند. آمینو اسید‌های موجود در آب برنج تخمیر شده ریشه مو‌ها را تقویت می‌کند. فواید آب برنج برای پوست آب برنج نه تنها بای مو بلکه برای پوست نیز مفید است. ویتامین ها، مواد معدنی و آمینواسید‌های موجود در آن برای پوست معجزه می‌کند. روش‌های استفاده از آب برنج برای پوست: پاک کننده صورت: پنبه را به آب برنج آغشته کنید و صورت را چند دقیقه با آن ماساژ دهید. بعد از خشک شدن صورت با آب ولرم بشوئید. اگر این کار را هر روز انجام دهید به تدریج متوجه لطافت و درخشانی پوست خود می‌شوید. درمان آکنه ها: آب برنج منافذ پوست را تنگ می‌کند و قرمزی پوست در اثر آکنه‌ها را می‌گیرد. درمان سوختگی: آب برنج التهاب و آفتاب سوختگی‌ها را درمان می‌کند. درمان اگزما: پنبه را به آب برنج آغشته کنید و روی قسمت آسیب دیده پوست بزنید سپس اجازه دهید خشک شود. نشاسته موجود در برنج در درمان قسمت‌های آسیب دیده پوست در اثر اگزما موثر است. منبع: بدونیم
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید