شمانیوز
شما نیوز

خوردنی‌هایی که به رفع خواب آلودگی در بهار کمک می‌کنند

برای خیلی از افراد پیش آمده که با وجود استراحت کامل شبانه، باز هم در هنگام صبح هنگام دچار احساس خواب آلودگی می‌شوند و نوشیدن قهوه را برای رفع این حالت انتخاب می‌کنند.

خوردنی‌هایی که به رفع خواب آلودگی در بهار کمک می‌کنند
در واقع انتخاب مواد غذایی نادرست مانند قهوه شیرین فرد را در تمام طول روز بی انرژی خواهد کرد. در عوض برخی از مواد غذایی وجود دارند که خاصیت آن‌ها در شاداب ماندن روزانه بیشتر از قهوه است. رفع کسالت صبحگاهی با بلغور جو یک خوراکی مناسب برای مبارزه با خستگی بلغور جو دوسر است. این ماده غذایی حاوی کربوهیدرات‌های پیچیده و با کیفیت است که در بدن به عنوان گلیکوژن ذخیره شده و به عنوان سوخت برای مغز و ماهیچه‌ها در طول روز استفاده می‌شود. به علاوه، بلغور جو شامل مواد مغذی مهم مانند پروتئین، منیزیم، فسفر و ویتامین ب. ۱ است که به تقویت سطوح انرژی کمک می‌کند. رفع کسالت صبحگاهی با سرکه سیب مخلوط سرکه سیب همراه با آب و عسل نه تنها یک درمان سنتی محسوب می‌شود و برای حفظ سلامت عمومی بدن مفید است، بلکه اسیدآمینه‌ها و پتاسیم موجود در این سرکه منجر به رفع خواب آلودگی و خستگی هنگام صبح می‌گردد. رفع کسالت صبحگاهی با دانه چیا حاوی اسید‌های چرب امگا ۳ برای تقویت مغز است که می‌تواند به افزایش هوشیاری هنگام صبح و رفع خستگی شبانه کمک کند. البته مزایای تخم چیا به همین جا محدود نمی‌شود و مصرف آن منجر به هیدراته ماندن و جذب و هضم سریع‌تر مواد غذایی و تبدیل غذا به انرژی می‌گردد. آب مصرف آب ساده‌ترین راه برای کمک به بیدار شدن بهتر هنگام صبح است. حتی کم آبی خفیف در بدن می‌تواند احساس ناهوشیاری را بیشتر کند. در واقع بسیاری از ما هنگام بیدار شدن از صبح دچار درجاتی از کم آبی بدن هستیم. اگر می‌خواهید از آبی که می‌نوشید، بیشتر بهره ببرید، کمی لیمو به آب اضافه کنید. این کار به دستگاه گوارش کمک می‌کند و برخورداری از دستگاه گوارشی قوی، مهم‌ترین نکته در بالا نگه داشتن سطح انرژی محسوب می‌شود.
خوردنی‌هایی که به رفع خواب آلودگی در بهار کمک می‌کنند نعناع سبزی‌های دارای برگ‌های سبز تیره از جمله مواد غذایی انرژی بخش محسوب می‌شوند و در دسترس قرار دارند. این سبزی‌ها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها هستند. اگر زمانی برای تهیه یک ظرف بزرگ سالاد ندارید، چند سبزی را با مخلوط کن هم بزنید یا آب بگیرید و آن را بنوشید. تخم مرغ شما می‌توانید انرژی مورد نیاز برای بدن و مغز را از طریق یک صبحانه کامل به دست آورید؛ صبحانه‌ای که در آن پروتئین و چربی وجود داشته باشد؛ زیرا پروتئین و چربی برای تامین انرژی بدن ضروری هستند. تخم مرغ در این میان گزینه مناسبی است و اگر می‌خواهید مدت طولانی تری انرژی داشته باشید، کمی هم کربوهیدرات به صبحانه خود اضافه کنید و از مصرف مواد غذایی شیرین و فرآوری شده در وعده صبحانه بپرهیزید.
منبع: فردا نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

تبلیغات متنی