شمانیوز

در هنگام صحبت کردن خود را در قالب فردی با اعتمادبه‌نفس ظاهر کنید تا رفتارتان را هم در همین قالب شکل دهید.

یکی از کاربران نوشته است: دختری بیست‌وهفت ساله هستم که زمان حرف زدن استرس می‌گیریم و کلمات را اشتباه تلفظ می‌کنم. فقط زمانی خوب صحبت می‌کنم که با طرفم راحت باشم و بیشتر مواقع هنگام صحبت کردن استرس دارم و به همین دلیل خواستگارانم مرا رد می‌کنند لطفاً کمکم کنید.
استرس شما در هنگام صحبت کردن به دلیل عدم خودباوری شماست. در واقع شما آن‌چنان‌که باید به خود اعتماد و اطمینان ندارید و به شایستگی خود ایمان ندارید به همین علت از عملکرد‌های خود ترس دارید و احتمال خطا را بالا می‌دانید و همچنین خطای خود را نیز بزرگ‌نمایی می‌کنید. برای رفع موضوعی که مطرح کردید باید خودباوری را افزایش دهید. باید خود را آن‌گونه که هستید بشناسید و از تحقیر خود و برتر بینی دیگران پرهیز کنید. شما نیاز دارید به خودتان اعتماد کنید.

برای غلبه بر مشکلتان موارد زیر را بکار ببندید: - سعی کنید در هنگام صحبت کردن ریتم و سرعت تکلم را کاهش دهید. - بر روی کلماتی که می‌خواهید ادا کنید تمرکز کنید و آن‌ها را آرام هجی و ادا کنید. - تماس چشمی داشته باشید و اولین کسی باشید که به دیگران سلام می‌کنید. - به خودالقا کنید که شخصیت مورد احترامی دارید. - در مورد خودتان افکار منفی نداشته باشید. - سعی کنید سر حرف را شما باز کنید و اطلاعاتتان را افزایش دهید تا حرفی برای گفتن داشته باشید. - به خود القا کنید که مباحث جذابی برای بیان کردن دارید. از قرار گرفتن در مکان‌هایی که ناراحتتان می‌کند فرار نکنید و با موقعیت‌ها روبرو شوید تا مهارتتان افزایش پیدا کند. - در هنگام صحبت کردن خود را در قالب فردی با اعتمادبه‌نفس ظاهر کنید تا رفتارتان را هم در همین قالب شکل دهید. - همواره خود را شایسته و توانمند قلمداد کنید. به نظر شما یک فرد توانمند چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه رفتار می‌کند؟ - همواره به خود احترام بگذارید از برجسته ساختن عیوب و اشتباهات خودداری کنید. - اگر ضعفی وجود دارد به خود اطمینان دهید با استفاده از توانایی‌هایتان آن را برطرف می‌کنید. - همواره در کنار دیگران و به موازات دیگران خود را ببینید. - نوعی غرور درونی را در خود پرورش دهید. - اگر خطایی داشتید بدون احساس باخت آن را اصلاح کنید. - مقابله با استرس را بیاموزید. - به‌هیچ‌عنوان شرایط ازدواج را برای خود محدود و خواستگارانتان را رد نکنید در عوض این موقعیت‌ها را فرصتی برای تمرین خودباوری و تسلط بیشتر بر خود بدانید. هیچ دلیلی ندارد در مقابل دیگران کم بیاورید. - از خطا کردن یا اشتباه تلفظ کردن نترسید در این مواقع خیلی زود بر خود مسلط شده و با آرامش کلمه موردنظر را ادا کنید. - یادتان باشد خودباوری در گذر زمان تقویت می‌شود. - از قرار گرفتن در مکان‌هایی که ناراحتتان می‌کند فرار نکنید و با موقعیت‌ها روبرو شوید تا مهارتتان افزایش پیدا کند. منبع: سلامت نیوز
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید