شمانیوز

شاید به دنبال یک نسخه زیبایی مشخص باشید تا پوست صورتتان را روشن کند و به آن رطوبت و آرامش ببخشد به خصوص برای پوست تحریک شده، برافروخته و قرمز. صابون زرد چوبه و گلاب با فواید شگفت انگیزش می‌تواند برای سلامتی و زیبایی شما انتخابی ایده آل باشد.

شاید به دنبال یک نسخه زیبایی مشخص باشید تا پوست صورتتان را روشن کند و به آن رطوبت و آرامش ببخشد به خصوص برای پوست تحریک شده، برافروخته و قرمز. صابون زرد چوبه و گلاب با فواید شگفت انگیزش می‌تواند برای سلامتی و زیبایی شما انتخابی ایده آل باشد. دستور العمل تهیه: در ابتدا باید بگوییم که می‌توانید این صابون را از عطاری‌های مورد اعتماد بخرید، اگر آماده آن را پیدا نکردید در خانه یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با یک قاشق غذاخوری گلاب، یک قاشق چایخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری روغن زیتون و یک قاشق چایخوری نشاسته مخلوط کنید، سپس قالبی تهیه کنید و مخلوط به دست آمده را زیر پرتو غیر مستقیم خورشید قرار دهید تا خشک شود. از صابون زردچوبه و گلاب به مقدار زیاد درست نکنید تا کپک نزند و خراب نشود، مخلوط را پس از خشک شدن در جایی خشک و خنک و به دور از نور خورشید قرار دهید. صابون زردچوبه و گلاب باعث روشن شدن پوست و از بین رفتن قرمزی، لکه و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود و آن را صاف و یک دست کرده و از پیری آن جلوگیری می‌کند. زردچوبه قابض است و باعث کشیده شدن بافت پوست صورت می‌شود و مانع شکل گیری چروک و خطوط بزرگ روی پوست شده و گلاب موجود در آن نیز نقش آرام کننده پوست‌های برافروخته و تحریک شده را دارد.
صابون زردچوبه و گلاب، تجربه‌ای جالب و فوایدی بی شمار می‌توانید این صابون را در خانه تهیه کنید و یا از عطّاری‌هایی قابل اعتماد بخرید. در هر صورت این صابون را از رطوبت و پرتو‌های مستقیم خورشید دور کنید. گلاب باعث آرام گرفتن پوست می‌شود. به همین دلیل به افرادی که همیشه پوست تحریک شده‌ای دارند به خصوص بعد از اصلاح صورت و از پوسته پوسته شدن و سرخی صورت رنج می‌برند بسیار مفید است. صابون گلاب و زردچوبه لکه‌های پوست و آثار آفتاب سوختگی را هم از بین می‌برد.
منبع: تابناک باتو
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه