شمانیوز
کد خبر : 922874

شیرین عبادی از چهره‌های اپوزیسیون لندن‌نشین که همواره در زمره حامیان اصلی تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران بوده، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل خواستار فشار به مقامات کشورمان برای توقف محدودیت دسترسی به اینترنت شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: در شرایطی که چند روزی است دسترسی به مرورگرها و سرورهای خارجی  برای جلوگیری از سوء استفاده آشو‌ب‌گران واخلال‌گران از سوی شورای عالی امنیت ملی موقتاً قطع شده است، شیرین عبادی یکی از اپوزیسیون‌های خارج‌نشین که در سال‌های اخیر از هیچ تلاشی برای افزایش تحریم‌های ضدانسانی حتی تحریم‌هایی دارو علیه مردم ایران دریغ نکرده، این بار نیز اعتراضات اخیر مردمی به گرانی بنزین را بهترین فرصت برای ضربه زدن به امنیت و آرامش روانی مردم  قلمداد کرده است.

عبادی در نامه‌ای خطاب به آنتونیو کوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواستار فشار سیاسی این سازمان به مقامات کشورمان برای رفع محدودیت‌های اینترنتی در ایران شده است.

درخواست تحریم شبکه‌های خبریِ ایرانی غیرفارسی زبان 

این اپوزیسیون لندن‌نشین در حالی خود را حامی آزادی بیان معرفی جلوه داده و  مدعی شده که  "قطع شبکه جهانی اینترنت در ایران، حق آزادی بیان و آزادی اجتماعات ایرانیان را ضایع می‌کند" که  چندی پیش با اذعان تلویحی به تاثیرگذاری شبکه‌های ماهواره‌ای ایران بر افکار عمومی جهان از مقامات دولت آمریکا و کشورهای اروپایی خواسته بود برنامه‌های تلویزیونی غیرفارسی ایران از جمله برنامه شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را از شبکه‌های ماهواره‌ای قطع کنند!

عبادی پس از خروج آمریکا از برجام در 18 اردیبهشت 97 و به‌راه انداختن کارزار فشار حداکثری علیه ملت و دولت ایران بارها در شبکه‌های تلویزیونی ضدایرانی حاضر شده و از این اقدام دولت آمریکا اعلام حمایت کرده است. او با وجود علم به اینکه دولت آمریکا در سیاست فشار حداکثری خود علیه ملت ایران حتی اقلام غذایی و دارویی را نیز در زمره موارد تحریمی قرار داده، ولی  در این مدت هیچگاه نامه‌ای به نهادهای حقوق بشری برای توقف  این تحریم‌ها مرقوم نکرده است.

حمایت از حمله تروریستی داعش به تهران 

البته مواضع ضدایرانی شیرین عبادی چندان هم تازگی نداشته و  مسبوق به سابقه است. عبادی که به پشتوانه گرفتن جایزه صلح نوبل در سال 2003 در این سالها به  پای ثابت برنامه‌های به اصطلاح حمایت از حقوق بشری شبکه‌های ضدایرانی تبدیل شده، تنها چند روز پس از حملات تروریستی عناصر داعش به مجلس و حرم امام خمینی (ره) در خرداد 96  که منجر به شهادت مظلومانه تعدادی از هموطنانمان  شد، با انتشار بیانیه‌ای بدون محکومیت این حملات مدعی شد که این حملات تروریستی دستاویزی برای برخورد ایران با گروه‌های قومی و نژادی ساکن در ایران است.

این فعال به اصطلاح حقوق بشر در سال‌های پیش از ظهور داعش نیز هیچگاه در برابر حملات تروریستی در ایران موضع‌گیری مشخصی نکرد و حتی با نادیده گرفتن حمله وحشیانه گرو‌‌ه‌های تکفیری شرق کشور از جمله کشتار دست جمعی در منطقه تاسوکی که توسط  تروریست‌های تحت امر عبدالمالک ریگی در سال 84 صورت گرفت، ترجیح داد تنها سکوت کند.

این اپوزیسیون لندن‌نشین همچنین در سال‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین مخالفان حکم قصاص بوده و در برنامه‌های مختلف تلویزیونی این حکم قطعی الهی را زیر سوال برده است.  عبادی در حالی اعدام یا مجازات مرگ را  برخلاف موازین حقوق بشر می‌داند که در برابر اعدام چندین ایرانی که به جرم‌های واهی در عربستان محکوم شده بودند، هیچ واکنشی نشان نداده بود. رفتارهای  سیاسی و پارادوکسیکال عبادی به قدری مشمئزکننده بوده که حتی صدای هم‌فکرانش را هم درآورده است. به طور مثال عدم واکنش وی به اعدام وحشیانه تعدادی از ایرانیان توسط رژیم سعودی برخی اعضای گروهک‌های حقوق بشری دیگری که البته در قالب گروه‌های معاند نظام ایران تعریف می‌شوند را نیز در می‌آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه