شمانیوز
کد خبر : 923636

سردار سنایی‌راد در گفت‌وگو با شمانیوز:

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قواگفت: بسیج درر 40 سال گذشته به عنوان بازوی توانمند عمل کرده و به یک هویت تبدیل شده است.

سردار رسول سنایی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به اینکه بسیج مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، اظهار کرد: بسیج درر 40 سال گذشته در تمام فصول مختلف انقلاب به عنوان بازوی توانمند عمل کرده و باید گفت یک نهاد برای همه فصول انقلاب بوده است.

وی افزود:  بسیج در دوران هشت سال جنگ تحمیلی همانند حلقه اتصال عقبه جبهه با خط مقدم عمل کرد؛ یعنی نقش پشتیبانی مردمی از جنگ را ایفا می‌کرد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه بسیج بعد از پایان جنگ در عرصه‌های علمی و سازندگی ایفای نقش کرد، گفت: خوشبختانه با نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرهنگ بسیجی جزئی از هویت ایرانی اسلامی درآمد. همچنین گستردگی بسیج به حدی است که هیج محدودیتی برای حضور در آن وجود ندارد و توانایی دارد که در هر عرصه‌ای با تونوع قومی و نژادی به ایفای نقش بپردازد.

سنایی‌راد با اشاره به نقش بسیج در 40 سال دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد:  بسیج به عنوان پشتوانه مردمی نظام باید در 40 سال دوم در عرصه‌های متعدد توانایی ایفای نقش سازنده دارد.

وی ادامه داد: جنگ امروز، جنگ اقتصادی است که در این رابطه اقتصادی مقاومتی برازنده بسیج است و همان‌طور که در زمان جنگ سخت توانست مقاومت کند در حوزه جنگ اقتصادی هم خواهد توانست اقتصاد مقاومتی را پیش ببرد.

 معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم‌پایه است، گفت: بسیج نماد و تجلی حضور مردم در عرصه‌های مختلف استمراربخشی به انقلاب است؛ لذا بسیج که مصداق فرهنگ مقاومت و ایثار است باید در 40 سال پیشِ رو در همه عرصه‌ها از خود ایثار نشان دهد.

سنایی‌راد بیان کرد: اخلاص و داوطلب بودن دو عنصر جذب‌کننده بسیج است که مردم را به سمت بسیج می‌کشاند؛ زیرا در عصر مادی‌گری این دو عنصر کمتر به چشم می‌خورد و می‌تواند بسیج توسط این دو مردم را جذب کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه