شمانیوز
کد خبر : 924607

موسوی لارگانی در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مسئولان کشور به ‌ویژه شخص آقای رئیس جمهور، اراده و عزمی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ندارند و این به امنیت ملی و اقتصاد داخلی آسیب می‌رساند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به اینکه گسترش اینترنت به رشد کسب و کارهای اینترنتی و استارت‌آپی منجر شد، اظهار کرد: هرچند شبکه جهانی اینترنت فرصت‌هایی را در خود جای داده، اما به تناسب فرصت‌ها، تهدیدهایی هم درون آن نهفته است.

 

وی با بیان این مطلب که باید همانند بسیاری از کشورها شبکه ملی اطلاعات در کناراینترنت جهانی رشد و توسعه یابد، گفت: متأسفانه مسئولان کشور به ‌ویژه شخص آقای رئیس جمهور، اراده و عزمی برای توسعه شبکه ملی اطلاعات ندارند، حتی مردم انتظار داشتند که در زمان اغتشاشات اخیر دولت به جای قطع فراگیر اینترنت، شبکه ملی اطلاعات را در اختیار مردم بگذارد تا کسب و کار آنها و برخی موضوعات دیگر تحت تأثیر قطع اینترنت جهانی قرار نگیرد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی وابستگی شدید مسئولان بهاینترنت جهانی را یکی از دلایل مهم بی‌رغبتی مسئولان به راه‌اندازی فراگیر شبکه ملی اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به وجود جوانان نخبه در موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات، کشور از توانمندی بالایی در حوزه گسترش شبکه ملی اطلاعات برخوردار است.

 

موسوی لارگانی ادامه داد: متأسفانه به این جوانان میدان داده نمی‌شود؛ در صورتی که در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی و فناوری مفید و مؤثر خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه در کشور در حوزه فناوری فرار نخبگان بسیار اتفاق میفتد، گفت: فرار نخبگان اجازه نداد تا ایران در حوزه فناوری اطلاعات و اینترنت به جایگاه واقعی خود دست یابد و متأسفانه این روند همچنان هم ادامه دارد.

 

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وابستگی به اینترنت جهانی، تهدیدات متعددی را متوجه امنیت ملی و اقتصادی کشور خواهد کرد، یادآور شد: با توسعه شبکه ملی اطلاعات می‌توان به طور قابل توجهی تهدیدات امنیت ملی را کاهش داد و نیز به درون‌زا شدن اقتصاد ملی کمک فراوانی می‌کند، اما به شرط اینکه مسئولان حداقل نیم‌نگاهی به تهدیداتی داشته باشند که از جانب اینترنت متوجه کشور می‌شود، البته شبکه ملی اطلاعات نباید منجر به قطع دسترسی جهانی اینترنت شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه