شمانیوز
کد خبر : 924672

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر گفت: تاکنون ۲۰ نفر در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از تسنیم: خسرو دهقانی حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر در انتخابات مجلس شورای اسلامی شامل " بوشهر، گناوه و دیلم" با مرکزیت فرمانداری بوشهر، "دشتستان" با مرکزیت فرمانداری دشتستان، " دشتی و تنگستان" با مرکزیت فرمانداری دشتی، " کنگان، دیر، جم و عسلویه" با مرکزیت فرمانداری کنگان است. 

وی از ثبت نام 20 نفر برای انتخابات مجلس یازدهم خبر داد و بیان کرد: تاکنون 10 در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم، 5 نفر در دشتی و تنگستان، 3 نفر دشتستان و 2 نفر در کنگان، دیر، جم و عسلویه ثبت‌نام کردند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به اینکه  از افراد ثبت‌نام  شده 19 نفر مرد و یک نفر زن هستند خاطر نشان کرد: این  داوطلبان نمایندگی یک نفر مدرک تحصیلی دکترا ، 14 نفر فوق لیسانس، چهار نفر لیسانس و یک نفر تحصیلات حوزوی دارند.

دهقانی به ترکیب سنی پرداخت و گفت: بیشترین ترکیب سنی این افراد 7 نفر 51 تا 55 سال، چهار نفر 46 تا 50 سال، پنج نفر 30 تا 35 سال، دو نفر 36 تا 40 سال است و سنین  41 تا 45 سال و 56 تا 60 سال هر گروه  یک نفر ثبت‌نام  کردند.

وی با بیان اینکه افراد ثبت نام شده هیچ یک سابقه نمایندگی ندارند افزود: سه نفر دارای سابقه داوطلبی در دوره‌های قبل هستند و مابقی نیز بدون سابقه داوطلبی هستند.

استان بوشهر دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه