شمانیوز
کد خبر : 926093

نادران در گفت‌‌وگو با شمانیوز:

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس در تاریخ جمهوری اسلامی است و این مجلس در کجای امور قرار داشت که در رأسش باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و شمانیوز؛ ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای کسب کرسی‌های سبز رنگ بهارستان به تازگی پایان پذیرفته است.

 

ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از ساعت هشت صبح روز یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ با دستور عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور خطاب به استانداران و فرمانداران آغاز شد و ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۶ آذر با ثبت‌نام ۱۳ هزار و ۸۹۶ نفر در سراسر کشور پایان یافت.

 

بنابر اعلام سید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، استقبال ثبت‌نام‌کنندگان از انتخابات یازدهم نسبت به دوره قبلی بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است که زنان ۱۲ درصد از مجموع داوطلبان را به خود اختصاص داده‌اند.

 در میان ثبت‌نام‌کنندگان ۶۰۱ نفر معادل چهار درصد تحصیلات حوزوی دارند، ۱۴ درصد دارای تحصیلات دکتری، ۷۷ درصد دارای کارشناسی ارشد و مابقی دارای لیسانس هستند.

با نگاهی به آمار کیفی و کمی ثبت‌نام‌‌ها و تجزیه و تحلیل عملکرد مجلس دهم این پرسش به وجود می‌آید که آیا مجلس یازدهم کارآمدتر از دوره قبل خود خواهد بود.

 

الیاس نادران، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره ترکیب مجلس آینده و عملکرد آن در مقایسه‌ با مجلس دهم گفت: من قائل به این نیستم که ترکیب مجلس آینده اصولگرایی یا اصلاح‌طلبی خواهد بود.

وی افزود: فکر می‌کنم مجلس یازدهم، مجلسی کارآمد، پایبند به اصول اخلاقی و انقلاب اسلامی خواهد بود و تلاش می‌کند تا اصول به جای مانده قانون اساسی را اجرا و به سرانجام برساند.

 

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مجلس دهم را ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی دانست و گفت: این مجلس در کجای امور قرار دارد که رأس آن باشد.

نادران خاطرنشان کرد: مجلس دهم خنثی‌ترین مجلس در مقایسه با مجالس گذشته بوده است و متأسفانه نه جدیت کافی در مقابله با فساد داشت و نه در حوزه نظارت خوب عمل کرده است.

 

وی گفت: واقعاً اگر مجلس دهم در رأس امور بود، دولت حداقل باید نمایندگان را در جریان تصمیم خود برای افزایش قیمت بنزین می‌گذاشت. پس نمی‌توان این مجلس را کارآمد دانشت؛ در حالی‌که دولت حتی نمایندگان ملت را قابل نمی‌داند با آنها در مورد افزایش قیمت بنزین صحبت کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه