شمانیوز

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در تلاش هستیم با تامین اعتبار، بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابه شریعتی در سفر رئیس جمهور افتتاح شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از مهر : معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در تلاش هستیم با تامین اعتبار، بیمارستان ۱۲۰ تخت خوابه شریعتی در سفر رئیس جمهور افتتاح شود.

سیدکامل تقوی‌نژاد عصر پنج‌شنبه در نشست مشترک «شورای برنامه‌ریزی و توسعه هرمزگان» و «ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی» اظهار کرد: باید تلاش کنیم که نسبت جمعیت به تخت در استان هرمزگان را بهبود ببخشیم.

وی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید هشت پروژه بیمارستانی که ۳۹۵ تخت را شامل بوده در استان هرمزگان اجرا شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ابراز داشت: ۹ پروژه  بهسازی بلوک‌های زایمانی با مساحتی حدود شش هزار و ۵۴۲ متر مربع را داشتیم.

 اذعان کرد: در بخش مرکز بیماری‌های خاص سه پروژه انجام شده که دو پروژه به بهره‌برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ۵۰ تخت در بخش بهسازی زایمان داریم که بالای ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و باید به زودی آماده شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت بهداشت تشریح کرد: در جزایر استان هرمزگان اگر کمبود پزشک احساس می‌شود، اعلام نیاز شود تا استخدام شوند. استخدامی در دست اقدام است که درصدی از این آزمون استخدامی نیز به استان هرمزگان اختصاص داده شد.

 اذعان کرد: اگر مجوزهای موردی موجب شود تا مشکل تامین دکتر متخصص در جزایر هرمزگان حل شود مجوز صادر خواهد شد و هر میزان که اعتبار برای یکسال فعالیت این افراد نیاز است را تامین می‌کنیم.

از ابتدای دولت حدود ۴۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های بیمارستانی، خانه‌های بهداشت و اورژانس‌ها جاده‌ای هزینه شده است.
وی عنوان کرد: با کمک استانداری و خیرین بخش سلامت هرمزگان ۴۰۰ پروژه در بخش بهداشت استان در حال ساخت بود که عمده این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است و در تلاش هستیم که باقی این پروژه‌ها نیز تا پایان دولت به اتمام برسند.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت بهداشت ابراز داشت: بیمارستان شریعتی با بیش از ۱۲۰ تخت، آماده بهره‌برداری است و در تلاش هستیم که اعتبارات این پروژه تامین شود تا در سفر رئیس جمهور مردم هرمزگان از آثار این بیمارستان بهره‌مند شوند.

تقوی‌نژاد ابراز داشت: شاخص‌های استان در برخی از موارد نسبت به استان‌های دیگر پایین‌تر است و در تلاش هستیم که تا پایان دولت این شاخص‌های به سطح مطلوبی برسند.
وی ادامه داد:  برای دیگر پروژه‌های استان هرمزگان نیز اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع  وزارت بهداشت با ذکر این نکته که سه آمبولانس دریایی خریداری شده است، اذعان کرد: این آمبولانس‌ها از آخرین تکنولوژی دنیا برخوردار هستند و امیدوارم مردم استان به زودی از این موهبت برخوردار شوند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه