شمانیوز
کد خبر : 926604

فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسات غیرعلنی، تبانی و دور زدن مجلس دهم بسیار اتفاق میفتد که این مسئله جایگاه خانه ملت را ضعیف کرده است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده مردم ایلام در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با بیان اینکه مجلس یازدهم در یک مقطع حساس از تاریخ سیاسی کشور شکل می‌گیرد، اظهار کرد: ایران با یک توطئه‌ای از سوی مثلث تشکیل‌شده توسط ترامپ، نتانیاهو و مرتجعان منطقه مواجه است تا کشور را وارد یک فضای افراطی کنند.

وی افزود: مجلس  یازدهم می‌تواند به پیاده‌سازی یک سیاست معتدل و مبتنی بر منافع ملی در کشور کمک کند تا فضای سیاسی دچار افراط و تفریط نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجیمجلس  شورای اسلامی درباره نقش مجلس یازدهم در مدیریت مازاد درآمدهای دولت از قبال افزایش قیمت بنزین گفت: در کشور یک تحول اساسی رخ داده و آن افزایش قیمت بنزین است که این افزایش قیمت، روزانه حدود 200 میلیارد تومان سود عاید دولت کرده؛ لذا از مجلس یازدهم انتظار می‌رود بر هر ریال این پول که هزینه می‌شود، نظارت قوی داشته باشد.

فلاحت‌پیشه درباره عملکرد و جایگاه مجلس دهم در بسیاری از تصمیم‌گیری‌های کلان خاطرنشان کرد: وقتی در این دوره از مجلس هر بار جلسه غیرعلنی برگزار شد، به تبع آن مجلس را متحمل یک ضربه سنگین و ضعف کرد؛ یعنی در جلسات غیرعلنی، تبانی و دور زدن مجلس بسیار اتفاق میفتد که خود این موضوع ناشی از ضعف هیئت رئیسه مجلس کنونی است.

وی گفت: مسئله افزایش قیمت بنزین نمونه‌ای از دور زدن مجلس بود یا نمونه‌های دیگری که در بسیاری از موارد به جایگاه مجلس دهم آسیب رساند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه