شمانیوز
کد خبر : 927557

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در گفت‌وگو با شمانیوز:

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: اصلاح‌طلبان با طرح استعفای رئیس جمهور در آستانه انتخابات مجلس یازدهم می‌خواهند به نوعی جبران مافات کنند تا رأی مردم را به دست آورند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز: ابوالقاسم رئوفیان، دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره طرح استعفای رئیس‌جمهور از سوی برخی سران اصلاح‌طلب اظهار کرد: اصلاح‌طلبان با توجه به احساس خطری که در آستانه انتخابات مجلس یازدهم از ناحیه مردم دارند، سیاستی را در پیش گرفته‌اند تا بتوانند آرای عمومی را در پای صندوق‌های رأی جبران کنند؛ به نوعی جبران مافات کنند.

وی افزود: از آنجا که دولت، یک دولت اصلاح‌طلب است  و نیز چیزی بالغ بر 170 کرسی مجلس در اختیار جریان اصلاحات قرار دارد، انتظار مردم از دولت و مجلس اصلاح‌طلب که رأی آنها را با شعار و وعده و وعید به دست آوردند، بسیار بالاست، اما این دو نتوانستند پاسخگوی انتظار افکار عمومی باشند؛ لذا استراتژی فرار رو به جلو را جایگزین راهبرد شفاف و کارآمدی همچون راهبر پاسخگویی کرده‌اند.

فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات دست پیش گرفته‌اند تا پس نیفتند و دقیقاً این نوع سیاست در مخالفت با روحانی و دور زدن روحانی اعلام می‌شود.

به گفته رئوفیان؛ طرح چنین خواسته‌های از رئیس جمهور در آستانه انتخابات بازی به نفع دشمنان و مخالفان نظام محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نتوانست به وعده‌هایش عمل کند، گفت: اما طرح چنین خواسته‌هایی منجر به تشدید فضای دوقطبی در جامعه می‌شود؛ لذا چنین رفتارهایی از سوی اصلاح‌طلبان به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین بیان کرد: اگر طرح استعفای رئیس جمهور از سوی اصولگرایان مطرح می‌شد، مردم می‌گفتند امری طبیعی است؛ چون اصولگرایان در بیشتر پست‌های مدیریتی جایی در دولت نداشتند، اما وقتی این خواسته از سوی اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود برای مردم هیچ معنایی جز یک بازی نخ‌نمای سیاسی، معنای دیگری ندارد. به عبارتی مردم دست این افراد خوانده‌اند و دیگر فریب این بازی‌ها را نخواهند خورد.

رئوفیان به رهبران اصلاح‌طلب توصیه کرد: در میان اصلاح‌طلبان افرادی که صاحب عقل و طرفدار خرد جمعی هستند، حضور دارند؛ لذا بهتر است این دسته از اصلاح‌طلبان به همفکران خود توصیه کنند تا با طرح چنین خواسته‌هایی در زمین دشمن بازی نکنند و برای به دست آوردن آرای عمومی هم‌صدا با دشمن نشوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه