شمانیوز
کد خبر : 927569

رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن، عازم توکیو شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: رئیس جمهوری اسلامی ایران در پایان سفر سه روزه خود به مالزی، در پاسخ به دعوت رسمی نخست وزیر ژاپن، عازم توکیو شد.

حسن روحانی رئیس جمهور در مدت اقامت در مالزی، علاوه بر حضور و سخنرانی در جمع سران و شرکت کنندگان اجلاس سران کوآلالامپور، طی سخنرانی در میزگرد" اولویت‌های توسعه و چالش‌های جهان اسلام" سیاست‌ها و راهبرد‌های منطقه‌ای و بین المللی جمهوری اسلامی ایران را برای سران و شخصیت‌های شرکت کننده از جهان اسلام در این نشست تشریح و پیشنهاداتی برای توسعه و پیشرفت جهان اسلام و همچنین مقابله با چالش‌های پیش روی مسلمانان ارائه کرد.

روحانی همچنین در حاشیه این اجلاس در دیدار‌های جداگانه‌ای با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی و سلطان عبدالله پادشاه این کشور، رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر درخصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

رئیس در نخستین روز سفر به کوآلالامپور با ایرانیان مقیم مالزی دیدار و در جمع آنان سخنرانی کرد. در این دیدار نمایندگان اساتید دانشگاهی، دانشجویان و بازرگانان به بیان مشکلات خود در این کشور پرداخته و خواستار رفع این مشکلات با کمک رئیس جمهور شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه