شمانیوز
کد خبر : 927983

فرمانده کل ارتش گفت: دشمنی دشمنان ما در ۴۰ سال گذشته راه به جایی نبرده است. انسجام و اتحاد ایرانی‌ها در برابر دشمنان، سرانجام دشمن را دچار سرنگونی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایسنا : امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم گرامیداشت شهدای ارامنه همزمان با آغاز سال نو میلادی در تالار ایوان شمس گفت: ما به احترام ایثارگران، آزادگان، شهدا و خانواده‌های عریزان ادیان توحیدی کشورمان تمام قد می‌ایستیم و کلاه از سر برمی‌داریم. حضور در کنار رزمندگان اقلیت‌های دینی‌ در دوران دفاع‌مقدس، سرشار از خاطرات بسیار زیبا و به یادماندنی بود.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع‌مقدس یک تابلو بی‌نظیر از ارزش‌های مختلف را به مردم جهان عرضه کرد. از نخستین شهید ارامنه در پیرانشهر تا آخرین آنها،یک نقش تأثیرگذار در این تابلوی‌بی‌نظیر ایفا کردند. همچنین نگاه پدرانه ومحبت‌آمیز مقام معظم رهبری به ارامنه، نشان‌دهنده احترام عمیق ایشان به هموطنان ارامنه است و تکلیف را برای ما روشن کرده‌اند.

 

فرمانده کل ارتش با اشاره به دیدار با خانواده‌های ایثارگران ارامنه توضیح داد: سال گذشته علاوه بر دیدار با یک خانواده شهید ارامنه، با یکی از جانبازان آزاده ارمنی هم دیدار کردیم و ایشان حقیقتا خاطرات بسیار زیبایی داشتند.همان چند دقیقه خاطرات این جانباز آزاده، می‌تواند دست‌مایه ساخت چندین فیلم سینمایی منحصر بفرد شود.  لهجه‌های شیرین و رفتارهای محترمانه ارامنه در دفاع مقدس، هیچوقت از ذهن ما خارج نمی‌شود.

وی افزود: ارامنه علاوه بر عرصه رزم و مبارزه با دشمن، در پشتیبانی از جبهه فعال نیز بودند. ارامنه متخصصین و صنعت‌گران بسیار خوبی در دوران دفاع مقدس بودند. در دوران دفاع مقدس حقیقتا هموطنان ارامنه در زمینه نگهداری و تعمیر ادوات موتوری بسیار خوب عمل می‌کردند.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: دشمنی دشمنان ما در ۴۰ سال گذشته راه به جایی نبرده است. انسجام و اتحاد ایرانی‌ها در برابر دشمنان، سرانجام دشمن را دچار سرنگونی خواهد کرد. تمامی شهدای ارامنه ارتشی بودند. اگر حجم شهدای ادیان توحیدی را نسبت به جامعه آنها بسنجیم  خواهیم فهمید که نسبت قابل ملاحظه و بسیاری است.

 رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه بیانگر دیپلماسی دفاعی ایران است

همچنین بنابر گزارش ایسنا، فرمانده کل ارتش، در حاشیه گرامی‌داشت شهدای ارامنه، در جمع خبرنگاران گفت:رزمایش دریایی مشترک ایران، چین و روسیه بیانگر دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: این رزمایش نشانگر عزم جدی کشورهایی است که خواهان امنیت منطقه هستند در مقابل کشورهایی که به‌دنبال ایجاد ناامنی هستند. امیدواریم که دشمنان از پیام‌های ناکامی که دریافت می‌کنند، درس عبرت بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه