شمانیوز
کد خبر : 929223

نماینده اصولگرای مجلس :

محمداسماعیل سعیدی عضو اصولگرای کمیسیون فرهنگی مجلس در باره تعطیل بودن صداوسیما در امر تشویق مردم به انتخابات در روزنامه ایران نوشت:واقعیت واضح این است که در شرایط فعلی به دلایــــل مختلفی افکارعمومـــــــی جامعــــه آنچنان که بایـــــد آماده و مهیای شرکت در انتخابات مجلس یازدهم نیست.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از خبرانلاین : آنچه که جامعه ما در مدت پیش رو برای یک مشارکت قابل قبول نیاز دارد اول ایجاد امید است و دوم بازسازی و احیای اعتماد عمومی.

صداوسیما بی‌شک مهم‌ترین ارگانی است که می‌تواند از هر دوی این جهات به افکارعمومی جامعه در راستای افزایش مشارکت انتخاباتی کمک کند. اما مع الاسف چیزی که امروز در برنامه‌های این سازمان مشاهده می‌کنیم تنها یک رگه ضعیف از برنامه‌های کلیشه‌ای و تکراری است که کیفیت تأثیرگذاری آن به‌شدت محل ابهام است.

اگر قرار بر بازگویی کارنامه صداوسیما تا اینجای کار در خصوص انتخابات پیش رو باشد باید در درجه اول گفت که هنوز سطح کمی برنامه‌های آن چندان چشمگیر و قابل قبول نیست و دوم نیز همین برنامه‌های پراکنده و کم نیز خالی از کیفیت لازم هستند و حتی اگر در همین سطح کیفی، چند برابر این میزان برنامه ساخته شود بعید است که باعث تشویق جامعه به افزایش حضور در انتخابات شود. از جمله نقاط ضعفی که در برنامه سازی‌های صداوسیما برجسته است به مواردی مربوط می‌شود که با هدف بازگویی برخی مشکلات، به‌طور ناخواسته و به‌دلیل ضعف برنامه‌سازی کل سیستم و نظام ناکارآمد جلوه می‌کند و این بزرگ‌ترین زمینه سلب اعتماد امید و کاهش امید اجتماعی است.

در شرایطی که دشمنان ما با تمام تلاش به‌دنبال پمپاژ ناامیدی به جامعه نسبت به ارکان مختلف نظام هستند، اوج کج سلیقگی است اگر بزرگنمایی برخی مشکلات و تأکید بر تک گویی در برخی حوزه‌ها تصور ناکارآمدی کل سیستم را به جامعه القا کند.

چنین کاری که متأسفانه در صداوسیما به کرات دیده شده نه انتقاد و بازگویی مشکلات بلکه نوعی خودویرانگری است که تبعات آن دامن همه را خواهد گرفت. با این تفاسیر صداوسیما در ایام باقی مانده تا انتخابات مجلس یازدهم باید ملی‌ترین نوع رویکرد و رفتار در سال‌های اخیر را از خود بروز دهد که با روش فعلی سازمان کاملاً فرق دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه