شمانیوز
کد خبر : 929702

روستاآزاد در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: FATF به طور غیرشفافی به دنبال این است تا روابط ایران را با دنیا تنظیم کند.

رضا روستاآزاد، رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف و عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با بیان اینکه فکر می‌کنم مجموع بدنه مجمع تشخیص مصلحت نظام از ماجرای برجام عبرت گرفته است، اظهار کرد: بعید می‌دانم مانند تصویب برجام در مجلس، تحت فشار قرار گیرد و اف سی اف تی و پالرمو را بپذیرند.

وی افزود:  با فشارهایی که کشورهای غربی به ایران وارد می‌کنند و با توجه به تهدیدات مکرر آنها، نشان می‌دهد که کاملاً سی اف تی و پالرمو به نفع آنهاست و جمهوری اسلامی ایران نفعی از آن نخواهد بود.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: تا الان مجمع تشخیص تحت فشارهای دولت به خوبی دوام آورده و تسلیم نشده است؛ بنابراین انتظار داریم تا این استقامت را ادامه دهد و تسلیم فشارهای دولتی‌ها نشوند.

روستاآزاد با اشاره به صحبت‌های محمود واعضی که گفته اگر به اف ای تی نپیوندیم در لیست سیاه قرار خواهیم گرفت، گفت: ما الان هم در لیست سیاه غربی‌ها قرار داریم! نکته مرموزانه‌ای که در سیاست غربی‌ها وجود دارد این است که ما چه بپیوندیم یا چه نپیوندیم در لیست لیست سیاه تحریم‌های آنها قرار خواهیم گرفت. منتها با یک فریب سیاسانه می‌گویند اگر به اف ای تی اف بپیوندید در مورد خارج شدنتان از لیست سیاه فکر خواهیم کرد؛ لذا قطعاً این تنها یک فریب و نیرنگ است نه چیز دیگری.

وی عنوان کرد: اگر به اف ای تی اف بپیوندیم به قول حاج آقا نبوی باید سردار قاسم سلیمانی را هم تحویل غربی‌ها دهیم؛ بنابراین این کنوانسیون به طور غیرشفافی به دنبال این است تا روابط ایران را با دنیا تنظیم کند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اف ای تی اف یک کنوانسیون خفت‌بار است، گفت: غربی‌ها درصدد این هستند که روزنه‌های دور زدن تحریم‌ها را برای ایران مسدود کنند. به عنوان مثال وقتی به فروشگاهی می‌رویم ما می‌توانیم هم با پول نقد خرید کنیم و هم با کارت اعتباری یا عابر بانک، اما وقتی به شما می‌گویند که حق خرید نقدی ندارید و باید تحت نظر ما خرید کنید، این یک فضای خفقان و محدودکننده را به وجود می‌آورد؛ لذا غربی‌ها هم به دنبال این هستند تراکنش‌های مالی ایران را محدود سازند تا تحت نظر آنها معاملات اقتصادی داشته باشد. پس هیچ فرد عاقلی این وضعیت را قبول نمی‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه