شمانیوز
کد خبر : 929802

وزیر امور خارجه گفت: احساس ما این است که آمریکا با ترور «سردار سلیمانی» یک خطای محاسباتی مرتکب شد و مشورت‌های نابجایی از سوی سران کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی به آنها داده می‌شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه امشب در گفتگویی که از شبکه اول سیما در حال پخش است ضمن عرض تسلیت شهادت شهید سلیمانی به مردم، هم‌رزمان و خانواده او، گفت: صبح امروز سعادت شد تا خدمت مقام معظم رهبری تسلیم عرض کنم و باید بگویم که صلابت ایشان (رهبر انقلاب) درس بزرگی به ما داد.

وی درباره نشست امروز شورای عالی امنیت ملی، افزود: ابتدا باید ببینیم که آمریکایی‌ها چگونه به این دام افتادند که این کار خطرناک را کنند. احساس ما این است که آنها خطای محاسباتی کردند و مشورت‌های نابجایی از سوی سران کشورهای منطقه و رژیم صهیونیستی به آنها داده شد.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: کسانی به آمریکا مشورت دادند که کینه بسیار عمیقی از سردار سلیمانی داشتند.

ظریف اظهار داشت: در مذاکرات صلح سوریه برخی کشورهای کوچک منطقه صحبت‌هایی در مورد سردار سلیمانی می‌کردند که نشانه کینه از ایشان بود و مشورت‌های آنان باعث گرفتار شدن آمریکا شد. البته کینه آمریکا از اقداماتی که باعث شد سرمایه گذاری آنان در منطقه از بین برود نیز شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه اقدام آمریکا در تجاوز به عراق که می‌گویند قلب جهان عرب است کار بدی بود، گفت: بالگردهای آنان نه تنها سردار سلیمانی را زدند که قهرمان ملی عراق در مبارزه با داعش یعنی «ابو مهدی المهندس» را شهید کردند.

تکمیل می‌شود...

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه