شمانیوز
کد خبر : 929816

رئیس جمهور آمریکا امشب در سخنانی حمله جنایتکارانه پهپادهای این کشور به بغداد را که به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران انجامید تایید و اعلام کرد این حمله به دستور وی صورت گرفته است.

به گزارش شمانیوز به نقل از المیادین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: سلیمانی در سرکوب معترضان در ایران در دوره‌های اخیر دست داشته است.

 

وی همچنین مدعی شد که سردار شهید سلیمانی در حملات به دیپلمات‌های آمریکایی نیز حضور داشته‌ است.

ترامپ همچنین ادعا کرد: ایران از نیروهای جنگی برای بر هم زدن ثبات کشورهای همسایه استفاده می‌کند. لذا باید همین الان متوقف شود.

 

ترامپ مدعی شد که هدفش از ترور سردار سلیمانی ممانعت از جنگ بوده نه آغاز آن.

وی ادعا کرد: دنبال تغییر نظام ایران نیستیم، اما ایران باید رفتار تهاجمی‌اش را پایان دهد.

رئیس جمهور آمریکا در توجیه حمله تجاوزکارانه بامداد امروز جمعه مدعی شد: ما موفق شدیم "اولین تروریست جهانی" یعنی قاسم سلیمانی را از بین ببریم. ما هر کسی را که به آمریکا یا هم پیمانانش دست درازی کند تحت پیگرد قرار خواهیم داد.

 

ترامپ در این اظهارات که در واشنگتن ایراد کرد، گفت: سپاه قدس به فرماندهی سلیمانی باعث کشتار و آزار فراوانی برای آمریکایی‌ها بود و سلیمانی دلیل کشتار مردم بیگناه زیاد و حملات تروریستی بود.

 

وی مدعی شد سلیمانی ظرف 20 سال گذشته باعث بی ثباتی در خاورمیانه شده بود و آمریکا کاری را انجام داد که باید از خیلی وقت پیش انجامش می‌داد.

 

ترامپ خاطرنشان کرد: ما دنبال تغییر نظام ایران نیستیم اما باید این شیوه خصمانه پایان یابد. وظیفه مقدس من دفاع از کشور است و ارتش به دستور من سلیمانی را کشت و ما این اقدامات را برای دوری از کشیده شدن به جنگ اتخاذ کردیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه