شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

مصاحبه دختر سردار سلیمانی + فیلم

دختر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در گفت‌وگو با شبکه المنار با بیان اینکه پدرم منتقم خون همه شهدای مظلوم بود گفت: می‌دانم عمویم سید حسن و همه گروه‌های مقاومت انتقام خون پدرم را می‌گیرند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

روایت سید حسن نصرالله از نحوه شهادت سردار سلیمانی

حاج قاسم و یارانشان در پنجشنبه شب علنی به سوی فرودگاه می‌روند، در فرودگاه بغداد برادر ابومهدی به استقبال حاج قاسم آمدند، سوار خودروهایشان شدند، کل ماشین‌های آن‌ها با موشک‌های پیشرفته و وحشیانه مورد هدف قرار گرفتند. حاج قاسم و ابومهدی عربا عربا شدند، من فکر میکنم آن‌ها همیشه در ذهنشان شهادت اینطور بود که شبیه امام حسین و حضرت ابوالفضل باشند. چند دقیقه بعد وزارت جنگ آمریکا بیانیه می‌دهد که ما با دستور آقای ترامپ این کار را انجام دادیم/ صداوسیما

divider1

تعطیلی مدارس دوشنبه 16 دی

به دلیل شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و بارش برف و باران احتمال می‌رود مدارس تهران در روز دوشنبه 16 دی ماه تعطیل باشد./ تا به حال این خبر تایید نشده است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

وحوشی که در تاریخ به کشور ما حمله کردند، رفته‌اند و ما هنوز ایستاده‌ایم

پاسخ ظریف به ترامپ: یک یادآوری به کسانی که توهم آن را دارند که می‌توانند جنایات جنگی داعش را تقلید کرده و میراث فرهنگی ما را هدف قرار دهند. در طول هزاران سال تاریخ، وحوشی آمده‌اند، شهر‌های ما را تخریب کرده‌اند، بنا‌های یادبود ما را ویران کرده‌اند و کتابخانه‌های ما را در آتش سوزانده‌اند. آن‌ها الان کجا هستند؟ ما هنوز اینجاییم و سرافراز ایستاده‌ایم. /فارس

divider1

ورود پیکر مطهر سردار سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» به میهن + تصاویر

لحظه به لحظه سیل حضور مردم خوزستان برای دیدار با پیکر سردار شهید سلیمانی بیشتر می‌شود، آنان آمده‌اند تا پیوند ناگسستنی با سردار دل‌ها ببندند و بگویند تا پای جان با آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

دیگر هیچ یک از عناصر نظامی آمریکا در امان نیست

سرتیپ پاسدار دهقان در گفتگو با CNN: رهبر ما قبلا گفته بود در پی جنگ نیستیم، اما این آمریکا بود که جنگ را شروع کرد پس باید عواقب آن را بپذیرد تنها چیزی که می‌تواند این دوره جنگ را پایان دهد این است که آمریکایی‌ها ضربه‌ای را دریافت کنند که برابر با ضرباتی است که آن‌ها وارد کرده اند. آن‌ها نباید به دنبال چرخه جدید باشند. مطمئناً هیچ نظامی ارتش آمریکا، هیچ مرکز سیاسی آمریکا، پایگاه نظامی آمریکا، هیچ کشتی آمریکایی در امان نخواهد بود و آن‌ها در دسترس ما هستند. پاسخ ما قطعی بوده و یک اقدام نظامی علیه مراکز نظامی آمریکا است.

divider1اولین عکس سردار سلیمانی بعد شهادت + عکس

اولین عکس از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی منتشر شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

divider1

تلاش باشگاه پرسپولیس برای پرداخت نقدی به کالدرون

باشگاه پرسپولیس برای اینکه تأخیر یک روزه هم به وجود نیاید به دنبال فراهم کردن طلب کالدرون است تا آن را به صورت نقدی تحویل مدیربرنامه‌هایش در ایران دهد یا اینکه در قطر به خود کالدرون برسانند. باید دید تلاش انصاری‌فرد در این زمینه نتیجه خواهد داد یا نه. آنچه مشخص است مدیرعامل باشگاه پرسپولیس باید به تنهایی این پول را برای سرمربی تیمش فراهم کند. /تسنیم

divider1

زندگی خصوصی سردار قاسم سلیمانی و همسرش + تصاویر

قاسم سلیمانی (۲۰ اسفند ۱۳۳۵ – ۱۳ دی ۱۳۹۸) (سپهبد حاج قاسم سلیمانی) فرمانده نظامی ایرانی بود که تا زمان شهادتش توسط آمریکابعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

روایت جهانگیری از رفاقت چهل ساله‌اش با حاج قاسم

معاون اول رئیس جمهور گفت: برادر بسیار عزیز سردار سلیمانی همواره برای مبارزه با تروریسم در صف مقدم بود و نقشی حیاتی و تعیین کننده برای ثبات و امنیت کشور و کل منطقه ایفا می‌کرد. از سال ۵۶ با شهید سپهبد سلیمانی سابقه دوستی داشتم و با توجه به اینکه این سردار رشید اسلام علاوه بر توانمندی و تجارب ارزشمندی که در حوزه دفاعی و امنیتی از آن برخوردار بود و در خدمت امنیت کشور به کار می‌گرفت، از نزدیک‌ترین افراد به مقام معظم رهبری نیز بود و نقش موثری در حل مسائل داخلی نیز ایفا می‌کرد. /فارس

divider1

بیوگرافی سردار سلیمانی + تصاویر

حاج قاسم سلیمانی فرمانده خستگی‌ناپذیر جبهه‌های حق علیه باطل سحرگاه امروز (13 دی‌ماه) در حمله بالگردهای آمریکایی به خودروی حامل وی در اطراف فرودگاه بغداد، شهد شیرین شهادت را سر کشید و به یاران شهیدش پیوست.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

درخواست ستاد حقوق بشر از مجامع بین‌المللی برای مجازات عاملان ترور سردار سلیمانی

در این بیانیه آمده است:این اقدام جنایتکارانه مصداق بارز تروریسم دولتی بوده فلذا ذیل قوانین بین المللی مسئولیت کامل تمام عواقب آن بر عهده دولت آمریکا است. شناسایی بخشی از نیرو‌های مسلح قانونی یک دولت در ظرفیت دروغین «سازمان تروریستی خارجی» توسط آمریکا نقض اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل، از جمله اصل برابری حاکمیت دولت‌ها بوده و به هیچوجه نمی‌تواند مستمسکی برای تهدید و یا استفاده از زور علیه آنها، از جمله در قلمرو کشور‌های دیگر باشد. / ایرنا

divider1

سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۹ + نحوه ترمیم نمرات

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور سراسری ۹۹ و نحوه ترمیم این سوابق در کنکور اظهار کرد: سهم سوابق تحصیلی برای کنکور سال ۹۹ مصوب شده است. بر این اساس سهم سوابق تحصیلی نسبت به سال تحصیلی قبل تغییری نکرده و همان ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

دایی: پیشنهاد ذوب‌آهن را رد کردم

چنین مسئله‌ای صحت ندارد. از اینکه مدیران باشگاه ذوب‌آهن به من اعتماد کردند تشکر می‌کنم و از آن‌ها هم عذرخواهی کردم که نمی‌توانم کمک‌‎شان کنم. به خاطر مسائل خانوادگی و به خاطر مسائل کاری نمی‌توانم از تهران خارج شوم. به همین دلیل به پیشنهاد ذوب‌آهن پاسخ منفی دادم.

divider1

جزییات استخدام نیرو در آموزش‌وپرورش

معاون وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استخدام ۱۸ هزار و ۹۵ نفر از طریق آزمون استخدامی گفت: از هدفمندی یارانه‌ها ۳۰۰ میلیارد تومان به مدارس شبانه‌روزی رسید.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

میانجیگری عمانی‌ها تکذیب شد

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که گفته شده هیاتی از عمان برای میانجیگری بین ایران و آمریکا به تهران سفر کرده، ولی هیچ کدام از مقامات ایرانی آن‌ها را نپذیرفته و آن‌ها دست خالی به مسقط بازگشتند گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و از عمان هیاتی به تهران نیامده است. پیشتر شبکه خبری المیادین بامداد یکشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد؛ هیأتی از عمان که برای میانجیگری به تهران سفر کرده بود، بدون دستاوردی بازگشت.

 

 

گزارش:فایزه رزاقی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه