شمانیوز

شبکه های مختلف تلویزیونی چین امروز دوشنبه مراسم تشییع پیکر سردار «قاسم سلیمانی» و همرزمان شهیدش در تهران را به صورت زنده و مستقیم پوشش دادند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایرنا : کانال ۱۳ «سی سی تی وی» که یک کانال خبری است در کنار «سی جی تی ان» که کانال انگلیسی زبان دولت چین است بخش های مختلف آیین تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی از جمله حضور میلیونی مردم در خیابان ها، اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری و سخنرانی مقامات ایران را به صورت زنده و مستقیم پخش کردند.

تلویزیون چین در گزارش خود ضمن پخش مستقیم تصاویر آورده است عزاداران ایرانی روز دوشنبه در خیابان های تهران به منظور مراسم ادای احترام به فرمانده ارشد نظامی کشورشان سردار قاسم سلیمانی که روز جمعه در حمله هوایی ایالات متحده در بغداد به شهادت رسید گرد هم آمده اند.

برخی از شبکه های اینترنتی و رسانه های معتبر این کشور مانند روزنامه ها و خبرگزاری ها نیز همچنان در بخش های مختلف مشغول پخش مستقیم جمعیت میلیونی تشییع کنندگان پیکر سردار سلیمانی هستند.

رسانه های چین روز گذشته نیز به طور مستقیم حضور میلیونی مردم اهواز و مشهد را در مراسم تشییع پیکر شهدا مقاومت پوشش دادند مردم چین به ویژه فعالان و کاربران شبکه های اجتماعی بعد از مشاهده حضور میلیونی مردم در این آیین ها، منتظر پاسخ ایران به این جنایت آمریکا هستند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم اعلام کرده است عصر فردا سه شنبه مجلس ختمی به یاد آن مرد آسمانی و دیگر همرزمان شهیدش برگزار خواهد شد تا با تجدید میثاق با این شهید والامقام و دیگر شهدای انقلاب اسلامی و مقاومت یاد و خاطره آنان را گرامی بداریم.

قرار است بنا به درخواست برخی از هموطنان نیم ساعت قبل از شروع مراسم در ورودی سفارت، نثار شاخه گل به تمثال شریف شهید و روشن کردن شمع از سوی عزیزان انجام شود.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (۱۳ دی) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با شلیک موشک از پهپادهای پنتاگون به خودروی آنها به شهادت رسیدند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied