شمانیوز
کد خبر : 930758

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مردم مقداری با حمله کوبنده امروز ایران به عین الاسد آرامش گرفتند و احساس امنیت بیشتری می‌کنند و دشمن هم متوجه شد که ما ابزار لازم را برای دفاع از خودمان داریم، امیدواریم نتیجه نهایی نیز این باشد که خاورمیانه از حضور نظامیان خارج از منطقه عاری شود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تابناک: حمید گرمابی در خصوص ضرورت حفظ وحدت ایجاد شده بین مردم پس از شهادت سردار سلیمانی، اظهار کرد: شهادت سردار سپهبد سلیمانی اگرچه برای همه مردم غم بزرگی بود، اما خیراتی داشت، از جمله اتحادی که مردم داشتند و در تشییع پیکر پاک ایشان در همه شهرها به خصوص تهران در اوج خود دیده شد.

وی افزود: در همه شهرها جمعیت انبوهی برای تشییع پیکر شهدا شرکت کردند که نشان می‌داد مردم زمانی که نیاز باشد، اتحاد خواهند داشت، به خصوص قدر افرادی که به ملت خدمت کردند را می‌دانند و سردار سلیمانی از جمله افرادی بود که بدون در نظر گرفتن جناحی خاص، به همه ملت تعلق داشت.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهادت و تشییع پیکر پاک ایشان مشخص شد که همه ملت در قلب خود به سردار سلیمانی علاقه داشتند، بنابراین این فرصت خوبی برای همبستگی و اتحاد ملت است، همان‌طور که در تشییع پیکر پاک ایشان نشان دادند. این اتحاد می‌تواند حفظ شود و شرایط بسیار مناسبی است که بتوانیم همبستگی و اتحاد ملت را حفظ کنیم.

گرمابی اضافه کرد: در همین روزها دیده می‌شود که افرادی تلاش می‌کنند فضای اتحاد و همبستگی را از بین برده و خدشه‌دار کنند، متاسفانه این امر در فضاهای مجازی مشاهده می‌شود که مناسب نیست. افرادی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند و عاقلانه‌تر و منطقی‌تر فکر می‌کنند، باید افرادی را که در این فضا تلاش می‌کنند اتحاد و همبستگی را از بین ببرند و دچار مشکل کنند، نصیحت کنند. حیف است این فضایی که به قیمتی گران برای ملت به وجود آمده و همه تلاش دارند حول محورهای همبستگی و اتحاد صحبت کنند، مباحث تفرقه‌انگیز مطرح شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ملزومات حفظ چنین همبستگی و اتحادی، تفاهم، تعامل، گوش کردن به حرف یکدیگر و احترام گذاشتن است، عنوان کرد: ما هم‌وطن، همراه، هم‌مسیر و همگام هستیم، نباید اختلافات کوچک موجود به تشتت و پراکندگی بینجامد.

وی بیان کرد: کسانی که تجربه بیشتری دارند باید تلاش کنند تا در جناح‌ها و تشکل‌های مختلف سیاسی، از افرادی که ممکن است به دلایل احساسی تندروی‌هایی داشته باشند، مواظبت کنند، زیرا ممکن است این اتحاد ارزشمند را خدشه‌دار کنند. این اتحاد باید در شرایطی که ملت و کشور ما نیاز به همبستگی در مقابل دشمن خارجی دارند، حفظ شود و همین همبستگی می‌تواند ما را از این گردنه پرخطر به سلامت عبور دهد. امیدواریم بتوانیم در آینده این مسیر همبستگی را ادامه دهیم و کشور را به درجات خوبی برسانیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص واکنش ایران به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، گفت: واکنش ایران به موقع بود، زیرا ملت چندین روز در سوگ شهدای این حمله آمریکا به خصوص شهادت سردار سلیمانی بودند و همه از مقام‌های نظامی درخواست می‌کردند که باید انتقام سخت گرفته شود، بنابراین برای این شرایط پاسخ مناسبی بود که بعد از مدت‌ها سابقه ندارد در این منطقه پایگاه‌های نظامی مورد حمله موشکی قرار بگیرد.

گرمابی خاطرنشان کرد: شاید در آینده شاهد نتایج دیگری از جمله خروج کشورهای خارجی از منطقه خاورمیانه که باعث بی‌ثباتی آن شده، باشیم. قطعا هم مردم مقداری با این حمله کوبنده آرامش گرفتند و احساس امنیت بیشتری می‌کنند و هم دشمن متوجه شد که ما ابزار لازم را برای دفاع از خودمان داریم، آنها در مناصب آینده خود این را بیشتر در نظر خواهند گرفت و امیدواریم نتیجه نهایی نیز این باشد که خاورمیانه از حضور نظامیان خارج از منطقه عاری شود و منطقه بتواند برای خود تصمیم بگیرد که این می‌تواند یکی از بزرگ‎ترین نتایج شهادت سردار سلیمانی برای کشور و منطقه باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه