شمانیوز
کد خبر : 930907

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوری از مکالمه روحانی با جانسون، نخست وزیر انگلیس خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پس از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، بسیار از پیش‌بینی‌ها و معادلات غرب در مورد ایران تغییر کرد. در حالی که آمریکایی‌ها خود را قدرت اول جهان می‌دانستند و ایران را تهدید به حمله کرده بودند، با واکنش سریع و سهمگین ایران مواجه شدند.

حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکا علاوه بر خسارات مالی سنگین و از بین رفتن تجهیزات نظامی این کشور نشان داد که آمریکا قدرت زیادی برای محافظت از خود ندارد و بسیار آسیب پذیر است. پس از این اتفاق، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، لحن تهدید‌آمیز خود را تغییر داد و حرف از صلح زد.

 

البته هنوز مواضع خسمانه آمریکا و همپیمانانش تغییر نکرده و آن‌ها به دنبال ضربه زدن به ایران هستند، انگلیس به عنوان یکی از اصلی‌ترین حامیان آمریکا که سیاست‌های آن همواره بر علیه ایران بوده است، مواضع نا مشخصی در موضوع شهادت سپهبد سلیمانی دارد. حال به گفته معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، حجت الاسلام و المسلمین روحانی به تازگی تماس تلفنی با جانسون، نخست وزیر انگلیس بر قرار کرده است. پیام توییتری جدید علی‌رضا معزی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 

"روحانی ⁩ در مکالمه تلفنی با ⁧ جانسون ⁩ نخست وزیر انگلیس خطاب به وی: از آمریکا تبعیت نکنید و در مواضعتان در قبال ⁧ شهید سلیمانی ⁩ تجدید نظر کنید. اگر تلاش‌های او نبود شما امروز در لندن امنیت و آرامش نداشتید. "

 

تماس تلفنی روحانی با نخست وزیر انگلیس در مورد تحولات اخیر و شهادت سپهبد سلیمانی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه