شمانیوز
کد خبر : 931318

کامبیز مهدی‌زاده داماد حسن روحانی که از حوزه انتخابیه تبریز ثبت نام کرده بود از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از صدای ایران: شورای نگهبان نظرات و بررسی های خود را به نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ابلاغ و اطلاع‌رسانی کرده است. 

بر این اساس، کامبیز مهدی‌زاده داماد حسن روحانی که از حوزه انتخابیه تبریز ثبت نام کرده بود از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است.

 

 

بیوگرافی کامبیز مهدی زاده

 

داماد روحانی کیست؟

داماد حسن روحانی ، رئیس جمهوری کشور ، کامبیز مهدی زاده است . وی در سال 1364 در اهر به دنیا آمده و اصالتا اهری می باشد . اَهَرْ یکی از شهرهای مهم استان آذربایجان شرقی است.

 

تحصیلات کامبیز مهدی زاده

کامبیز مهدی زاده فارغ التحصیل لیسانس زمین شناسی، فوق لیسانس زمین شناسی نفت و دانشجوی مقطع “دکترای زمین شناسی سنگ رسوب و رسوب شناسی” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و از جوانان نخبه ی آذربایجان است.

 

جوایز و افتخارات

از جمله جوایز و افتخارات کامبیز مهدی زاده و نخبه آذربایجان کسب جایزه اختراعات در مسابقات بین المللی اختراعات از میان هشتاد کشور بود که به همراه اعضای دیگر جایزه ویژه اختراعات را از آنِ خود کرد.
عکس زیر مربوط به حضور در مسابقات اختراعات و نخبگان بین المللی می باشد.

 

تصویر

 

فعالیت ها و سوابق

از سوابق کاری کامبیز مهدی زاده می توان به عضو ستاد سیاست گذاری و رئیس نخبگان و جوانان و رئیس ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی اشاره کرد.

 

ازدواج با دختر حسن روحانی

کامبیز مهدی زاده فرساد ، مردادماه سال 97 با یکی از دختران حسن روحانی ازدواج کرد و داماد خانواده روحانی شد.

 

حکم جدید کامبیز مهدی زاده

داماد حسن روحانی ، روز جمعه 22 آذر 97 ، طی حکمی توسط وزیر جدید صنعت معدن تجارت،به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان زمین شناسی منصوب کرده است.

پس از انتشار این خبر مهدی زاده فرساد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی معتقدند وی به دلیل رابطه خویشاوندی با رئیس جمهوری به این سمت منصوب شده است، گفت: این حرف هایی است که دوستان وارد فاز سیاسی و اجتماعی می شوند و شما بروید این حرف ها را از آن هایی که می گویند بپرسید.

 

 

تصویر

 

واکنش روحانی به حکم دامادش

روحانی پس از خبردار شدن از انتصاب داماد خود به عنوان معاون وزیر صنعت، او را به شدت توبیخ کرد.

حسن روحانی از وزیر صنعت خواسته است که حکم معاونت برای کامبیز مهدی زاده را لغو کند.

رییس جمهور از اینکه بدون مشورت با وی چنین حکمی اعلام عمومی شده ابراز نارصایتی کرده است. روحانی پیش از این به اعضای هیات دولت تاکید کرده بود که از انتصاب های فامیلی و حاشیه سازی برای دولت در این موقعیت پرهیز کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه