شمانیوز
کد خبر : 931319

هیات های نظارت استانی شورای نگهبان نظرات خود را درباره تایید، عدم تایید و یا عدم احراز صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از شب گذشته (شنبه) از طریق فرمانداری‌ها به داوطلبان اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس: هیات های نظارت استانی شورای نگهبان  نظرات خود را درباره تایید، عدم تایید و یا عدم احراز صلاحیت‌های داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از شب گذشته (شنبه) از طریق فرمانداری‌ها به داوطلبان اعلام کرده است.

در این بین برخی چهره‌های اصلاح طلب شاخصی که تائید صلاحیت شده‌اند به شرح زیر است:

 

1- مجید انصاری: وی سخنگوی مجمع روحانیون مبارز (اصلاح‌طلب) است و در دولت نخست حسن روحانی معاون پارلمانی وی را بر عهده داشت و البته در سال‌های پایانی دولت محمد خاتمی نیز همین مسئولیت را عهده‌دار بود. وی هم اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز عضویت دارد.

2- مسعود پزشکیان: وی متخصص قلب و عروق است و بر همین اساس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت اصلاحات را عهده‌دار شد. وی هم اکنون سه دوره (از مجلس هشتم، نهم و دهم) است که در مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم تبریز را بر عهده دارد.

3- الهام امین‌زاده: تخصص اصلی وی حقوق بین الملل است. گرایش سیاسی وی تا قبل از دولت حسن روحانی، عضویت در جبهه ایستادگی بود. او در دولت حسن روحانی معاونت حقوقی رئیس جمهور را بر عهده دارد. امین‌زاده در مجلس هفتم نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت.

4-مصطفی کواکبیان: دبیرکلی حزب مردم‌سالاری است و دکترای علوم سیاسی را اخذ کرده است. تا قبل از مجلس دهم، در مجلس هشتم نمایندگی مردم سمنان یعنی مردم زادگاهش را بر عهده داشت. اما با قرار گرفتن در لیست امید برای مجلس دهم، از سوی مردم تهران به مجلس راه یافت.

5- سهیلا جلودارزاده: عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار است. وی استاد دانشگاه الزهرا و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

6- احمد مازنی: عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

7- پروانه مافی: عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

8- علیرضا رحیمی: عضو بنیاد باران و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

9- سیدفرید موسوی: عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

10- فریده اولاد قباد: استاد دانشگاه فرهنگیان و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

11- ابوالفضل سروش: دارای مدرک دکتری پزشکی و نماینده مردم تهران در مجلس دهم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه