شمانیوز
کد خبر : 932056

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ویژگی‌های برجسته‌ای داشت که او را به شهدای کربلا شبیه کرده بود.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در نخستین یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرستان باغملک و  بزرگداشت شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی که در این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: راز محبوبیت حاج قاسم و یارانش در دل‌های مردم این بود همانگونه که هدف  شهدای کربلا فقط خدا و اهل بیت(ع) بود، هدف شهدای عزیز ما نیز همین بود. 

وی افزود: در روایات از حضرت امیرالمومنین(ع) آمده است: اگر کسی آرزوی شهادت داشته باشد ولو در بستر بمیرد در صورت رعایت این سه حق اجر شهید را خواهد داشت و با توجه به آیه" ان الذین امنو و عملو الصالحات"، آیه به ایمان در وهله اول همراه با عمل صالح در گام دوم تاکید می‌کند به این معنا که در انجام هر کاری رضایت باری تعالی را مد نظر قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به ویژگی‌های سردار شهید سپهبد سلیمانی گفت: اولین ویژگی حاج قاسم حق الله یعنی عبودیت و بنده خدا بودن است، دومین ویژگی حق الرسول است و اینکه  تنظیم رفتار فرد با سنت پیامبر گرامی اسلام همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد شکل گیری تمدن نوین اسلامی امکان پذیر نیست مگر با سبک زندگی اسلامی به این معنا که تمام رفتار های ما در چارچوب سنت پیامبر(ص) باشد.

وی افزود: سومین ویژگی حاج قاسم و یارانش حق ولی است در قالب محبت و اطاعت که در این راستا شهدای عظیم الشان هرگز اجازه ندادند حرف‌های امام روی زمین بماند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه