شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

اعلام زمان واریز سهمیه بنزین بهمن ماه

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت:‌سهمیه بنزین بهمن ماه ساعت ۲۴ فردا شب (دوشنبه شب) به کارت سوخت خودروها واریز خواهد شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

لغو ۸۰ درصد سفر‌های ورودی گردشگری به ایران

حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران پیش از این با اشاره به ضرر‌های وارده به هتل‌ها به خاطر حجم رزرو‌های ابطال شده، گفته بود: خسارت سنگینی به اقامتگاه‌ها وارد شده است، هم از ناحیه ابطال مسافران داخلی پس از سهمیه‌بندی بنزین و هم پس از حوادث اخیر که حجم لغو رزرو مسافران خارجی را افزایش داده است. بررسی‌های اولیه در هتل‌ها نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد رزرو گردشگران اروپایی و آمریکایی در یکی دو ماه آینده لغو شده است. این لغو‌ها تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ ادامه دارد. حمزه‌زاده گفت: با توجه به این شرایط و درک وضعیت آژانس‌های مسافرتی ما از هتلداران می‌خواهیم در صورت ابطال رزروها، طبق قرارداد با آژانس‌ها رفتار کنند. اگر آژانسی با هتلی قرارداد ندارد توصیه می‌شود طبق ضوابط رزرو و ابطال اقدام شود. همچنین لغو رزرو مسافران انفرادی که خارج از آژانس سفر می‌کنند نیز تابع دستورالعمل لغو است.

divider1

خبر خوش آذری جهرمی در روز برفی چه بود؟

آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال ماهواره‌های ظفر ۱ و۲ به پایگاه فضایی خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

کنعانی‌مقدم: جامعه روحانیت میان اختلافات پایداری و قالیباف داوری می‌کند

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا هم درباره صحبت‌های اخیر بیادی مبنی بر انصراف دادن جبهه پایداری از شورای ائتلاف به «نامه‌نیوز» گفت: «آقای بیادی عضو جبهه پایداری نیست و نمی‌توان ادعای او را ملاک قرار داد. هنوز از سوی جبهه پایداری در این خصوص خبری منتشر نشده است». او در پاسخ به این موضوع که اگر پایداری حاضر به ائتلاف نشود، آیا شاهد ارائه چند لیست انتخاباتی خواهیم بود یا خیر، بیان کرد: «شورای ائتلاف مجموعه بزرگی از طیف‌های مختلف اصولگراست و با کنار رفتن یک طیف مشکل خاصی پیش نمی‌آید». او درخصوص ضرورت ائتلاف اصولگرایان با یکدیگر هم گفت: «تجربه گذشته نشان داده است که اگر همه جناح‌های سیاسی با یکدیگر ائتلاف نکنند شاهد ریزش آراء و توفیق رقیب خواهیم بود و این موضوع پسندیده‌ای نیست؛ بنابراین ضرورت دارد که یک لیست ارائه شود تا اصولگرایان بتوانند با قدرت وارد مجلس شوند». کنعانی‌مقدم درباره بحث سرلیستی اصولگرایان هم گفت: «بحث سرلیستی فقط در تهران مطرح است و در شهرستان‌ها جایی ندارد. ما هم در تهران برای سرلیستی به دنبال سلبریتی‌های سیاسی نیستیم و احتمالا سرلیست در یک رأی‌گیری بین نامزد‌ها مشخص می‌شود». او در پایان درخصوص اختلافات طیف قالیباف با جبهه پایداری هم تصریح کرد: «همه اعم از آقای قالیباف و اعضای جبهه پایداری یک مکانیزمی را پذیرفته‌اند و آن داوری و نظارت جامعه روحانیت مبارز است و اگر اختلافی ایجاد شود، جامعه روحانیت مبارز حَکَم خواهد بود».

divider1

لباس های جدید پرسپولیس برای نیم فصل دوم آماده رونمایی شدن است

تیم فوتبال پرسپولیس پیراهن‌های جدید خود را برای حضور در نیم‌فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا رونمایی می‌کند.


 برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 
حمایت تمام قد یونسی از علی مطهری
 
مشاور ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی از رد صلاحیت علی مطهری انتقاد کرد.حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی در خصوص راه حفظ وحدتی که زیر تابوت سردار شهید قاسم سلیمانی به وجود آمده، اظهار داشت: به نظر من بهترین الگو خود قاسم سلیمانی است. یعنی مسئولین باید مدل این سردار شهید عمل کنند. از سیاسیون و مردم کرمان بپرسید که آیا قاسم سلیمانی آنجا مرزبندی داشت؟!وی در مورد رد صلاحیت‌ها هم برای انتخابات مجلس تاکید کرد محروم کردن مجلس شورای اسلامی از شخصیت‌های مثل علی مطهری که فرزند شهید و خود یکی از شخصیت‌های برجسته اسلامی و ملی است، به نفع دشمنان ملت و به زیان نهاد قانونگذاری کشور است و رد صلاحیت ایشان چه توجیهی دارد؟! یا رد صلاحیت نماینده‌ای آزاده مانند محمود صادقی که خود فرزند شهید و یکی از نمایندگان لایق و شایسته و شجاع مجلس هست، با چه توجهی انجام می‌شود؟! تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس هم همین طور است.
divider1
ادعایی درباره ماجرای درخواست روحانی از صداوسیما!
 
یک منبع مطلع جزئیات بیشتری از ماجرای درخواست رئیس جمهور از رئیس سازمان صداوسیما را فاش کرده است.در پی انتشار خبری از قول محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر تذکر روحانی به ریاست سازمان صداوسیما در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت، یک منبع مطلع جزئیات بیشتری از این موضوع را در اختیار خبرنگار مشرق قرار داد.به گفته این منبع آگاه روحانی از علی عسگری خواسته است از این پس صرفاً بسته‌های خبری تهیه شده در نهاد ریاست جمهوری عیناً، بدون هرگونه دخل و تصرف و دقیقاً آنگونه که در معاونت ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور تهیه می‌شود، باید از صدا وسیما پخش شود.این منبع اضافه کرد رئیس صداوسیما در جواب با تاکید بر اینکه صداوسیما تاکنون کمال همکاری را با دولت داشته و این امر برای همه مخاطبان مشهود است، با این درخواست مخالفت کرده و گفته است که چنین درخواستی در دوره هیچ‌یک از رؤسای جمهوری پیشین سابقه ندارد و با هویت رسانه و آرامش جامعه در شرایط فعلی نیز ناسازگار است.علی عسگری همچنین تاکید کرده چنین اقدامی به نفع خود دولت هم نیست و اعتبار فعالیت‌های رسانه‌ای دولت را به شدت نزد مخاطبان زیر سوال برده و آن را کم اثر می‌کند.

divider1

فردا دوشنبه آخرین مهلت ثبت نام در سامانه معیشتی

فردا (سی ام دی ماه) آخرین مهلت ثبت نام در سایت hemayat.mcls.gov.ir برای سرپرستان خانواری است که در لیست یارانه‌بگیران نقدی نیستند؛ اما متقاضی دریافت بسته معیشتی هستند.


برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

چه کسی سرلیست اصلاح‌طلبان می‌شود؟

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: راهبرد اصلی اصلاح طلبان این است که صرفا در حوزه‌هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره‌های شاخص اصلاح طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد.احمد شریف عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، درباره احتمال سرلیستی ائتلاف اصلاح طلبان در انتخابات گفت: نام برخی از افراد از جمله مجید انصاری و کواکبیان برای سرلیستی جبهه اصلاح طلبان مطرح است.او ادامه داد: البته این احتمال وجود دارد که در فرایند مجدد بررسی تایید صلاحیت‌ها برخی دیگر از دوستان هم تایید شوند، اما به طور کلی در مجموعه اصلاح طلبان تاکنون هیچ بحثی درباره سرلیست نشده و هنوز به طور قطعی مشخص نیست که وضعیت سرلیستی به چه صورت خواهد بود.شریف درباره احتمال ارائه لیست ائتلاف اصلاح طلبان گفت: همانطور که پیش از این هم اعلام شد راهبرد اصلی اصلاح طلبان این است که صرفا در حوزه‌هایی اقدام به ارائه لیست کنند که چهره‌های شاخص اصلاح طلبان حضور داشته باشند و در تهران با این وضعیت پیش بینی می‌شود که تنظیم لیست کامل سی نفره بسیار سخت باشد و احتمالا اصلاحات لیستی کمتر از سی نفر را ارائه خواهند کرد.

divider1

جزئیات رای AFC در مورد فوتبال ایران

 یکی از اعضای کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا جزئیات بیشتری را از تصمیم جدید AFC و سلب میزبانی از ایران در آسیا اعلام کرد و گفت که رای نهایی حداکثر تا دو روز آینده صادر می‌شود.


برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1
تمجید مجری الجزیره از خطبه عربی رهبرانقلاب

مجری سرشناس شبکه قطری الجزیره از سخنرانی "شیوا و بدون عیب" مقام معظم رهبری به زبان عربی تمجید کرد.جمال ریان، مجری الجزیره در واکنش به خطبه عربی مقام معظم رهبری در صفحه توییتر خود نوشت: شهادت می‌دهم که سخنرانی (آیت الله) علی خامنه‌ای، رهبر ایران به زبان عربی شیوا و بدون عیب بود و شنیدن "زبان عربی" از زبان او هزار بار بهتر از شنیدن آن از زبان بسیاری از حکام عرب است.وی همچنین نوشت: نظرات و دیدگاه‌های شما مهم است.مجری سرشناس شبکه قطری الجزیره در توییت دیگری نوشت: کار‌های رسانه‌ای و چگونگی نطق و سخنرانی و تجوید حروف "زبان زیبایمان" را از جوانی در رادیو اردن و توسط ادیب و خبرنگار بزرگ مصری فاروق شوشه (رحمت الله علیه) آموختم و شهادتم به زیبا سخن گفتن رهبر ایران به زبان عربی چیزی جز شهادت به حق که او مستحق آن است، نیست.مقام معظم رهبری بخشی از خطبه‌های نماز جمعه این هفته را به زبان عربی برای برادران و خواهران عرب، بیان کردند.

divider1

افشای عامل اصلی مهاجرت کیمیا علیزاده؛ از زنی مرموز با رشوه‌های انتخاباتی تا فشارهای روحی از سوی یک مرد

کیمیا علیزاده در شرایطی بابت رفتن از ایران دچار ندامت شده که عامل مهاجرت خود را معرفی کرده است.


برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

زن ایرانی که طرفدار ترور سردار سلیمانی بود!

کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد، لابی‌گر اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرد، اجیر شده بود.

divider1

حمله موشکی یمن به عربستان + جزئیات

شمار تلفات حمله موشکی یمن به پایگاه نیروهای منصور هادی در شمال شهر مارب، افزایش یافته و در این حمله حداقل ۹۰ شبه‌نظامی کشته و ۱۳۰ تن دیگر زخمی شدند.


برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

 

divider1

درخواست انتخاباتیِ محمد هاشمی از مسئولان

محمد هاشمی رفسنجانی گفت: زمینه حضور حداکثری مردم را مسئولان و به خصوص اعضای شورای نگهبان به وجود می‌آورند. مسئولان باید شرایطی را ایجاد کنند که مردم احساس کنند رقابتی در میان است و این طور نباشد که رقابت صرفا میان نیرو‌های یک جبهه سیاسی رخ دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه