شمانیوز
کد خبر : 932650

حجت‌الاسلام سالک در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تخریب شورای نگهبان نوعی فرافکنی است که بر خلاف اصول قانون اساسی است و باید متوقف شود.

حجت‌اسلام والمسلمین احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به فضاسازی‌های اخیر علیه شورای نگهبان پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از آقای روحانی انتظار می‌رود به عنوان رئیس قوه مجریه قانون اساسی را به طور صحیح اجرا کند.

وی با بیان اینکه اگر تمام دستگاه‌ها، مجری ضوابط قانونی باشند از هرج و مرج جلوگیری می‌شود و حقی باطل و باطلی حق نخواهد شد، گفت: قانون‌گریزی برای کشور مشکل‌زاست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که تذکرات داده‌شده به دستگاه‌های نظارتی باید منطقی باشد و با تخریب همراه نباشد، یادآور شد: صلاحیت کاندیداها باید برای شورای نگهبان احراز شود؛ احراز کردن با قضاوت کردن فاصله دارد، احراز یا رد صلاحیت قانونی است که در اختیار شورای نگهبان قرار گرفته و این شورا باید براساس ضوابط به یقین برسد.

سالک در بخش دیگری از صحبت‌های خود مواضع رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت مبنی براینکه «با یک گروه انتخابات نمی‌شود» را نوعی فرافکنی عنوان کرد که باید متوقف شود‌.

 وی بیان کرد: جریان‌های مختلف سعی در تخریب شورای نگهبان دارند. یک جریان، خارج از کشور است که اصول انقلاب را هدف گرفته و تخریب شورای نگهبان یکی از اهداف جریان خارج‌نشین است؛ لذا از دشمن توقع نداریم به اصول ما حمله نکند، 41 سال است شاهد انواع تخریب از سوی آنان هستیم.

 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره گروه دومی که شورای نگهبان را تخریب می‌کند گفت: بخشی از گروهی که رد صلاحیت می‌شوند و برایشان مسائل اساسی مطرح است، اینها مطالبی را مطرح می‌کنند تا شورای نگهبان را زیر سؤال ببرند و به نوعی فرافکنی کنند.

سالک درباره گروه سوم این‌چنین عنوان کرد: گروه سوم معاندان داخلی هستند که از ابتدا با اصول نظام مخالفند، اینها سر سفره بیت‌المال نشسته‌اند و استفاده می‌کنند، اما حرکت‌های نامطلوب خودشان را در مقاطع مختلف برای حفظ موقعیت و ابراز قدرت انجام می‌دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • ناشناس

    سالک قبل از سال 57 چقدر میگرفتید سرقبر قرآن میخوندید؟

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه