شمانیوز
کد خبر : 935921

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: رفتار اصلاح‌طلبان و برخی اعتدالیون در قبال انتخابات منافقانه و حرکتی برای مقابله با خواست مردم و زیر سوال بردن نهادهای حکومتی است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : علی اکبر کریمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره افرادی که سلامت انتخابات را زیر سوال می‌برند، گفت: این امر واقعیت تلخی است. واقعیت تلخ این است که عده‌ای از بدو پیروزی انقلاب همواره سر سفره انقلاب نشسته‌اند یا در مناصب حکومتی حضور داشتند اما همواره نقش اپوزیسیون را برای انقلاب بازی کردند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این افراد در فرآیند انتخابات مجلس ریاست جمهوری و شوراها وارد نظام و در همین فرآیند احراز صلاحیت شدند. زمانی که احراز صلاحیت‌ها و نتیجه انتخابات به نفع آنان بوده است، بر سلامت انتخابات صحه گذاشته‌اند اما اگر احراز صلاحیت‌ها و نتیجه بر خلاف آنها بوده است، کل فرآیند انتخابات را زیر سوال برده‌اند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس این اقدام را غیر منصفانه و ناسپاسی نسبت به نظام خواند و تصریح کرد: این رفتار اصلاح‌طلبان و برخی اعتدالیون منافقانه است و حرکتی برای مقابله با خواست مردم و زیر سوال بردن نهادهای حکومتی است.

وی افزود: این افراد پایگاه رأی مردمی ندارند و به جای اصلاح رفتارهای سیاسی و اقتصادی‌شان برای جلب نظر مردم فضای انتخابات و نهادهای قانونی را زیر سوال می‌برند.

کریمی گفت: این افراد باید به مردم اعتماد کنند و اجازه دهند مردم انتخاب کنند و به آرای عمومی انتخابات پایبند باشند.

نماینده مردم اراک اظهار داشت: این اقدامات خلاف قانون و غیر منصفانه است. فصل‌الخطاب قانون است و همه افرادی که در صحنه انتخابات حضور دارند باید به قانون تمکین کنند.

وی صندوق آراء را راه حل مشکلات کشور خواند و گفت: در نظام جمهوری اسلامی همواره سلایق مختلف حضور داشتند و در ۴۱ سال گذشته، انتخابات متعدد برای ریاست جمهوری، مجلس، خبرگان و شوراها صورت گرفته که موجب چرخش نخبگان بوده است.

کریمی ادامه داد: دست به دست دادن دولت‌ها و مجالس بین جناح‌های سیاسی در جمهوری اسلامی همواره از طریق انتخابات انجام شده و از روش‌های غیردموکراتیک مثل کودتا استفاده نشده است در حالی که در بسیاری از کشورها از طریق کودتا این اقدامات انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه