شمانیوز
کد خبر : 936009

مسئولان استان «هبی» برای هر کسی که بتواند درباره مسافران شهر ووهان و محل قرنطینه‌ی ویروس کرونا، خبر بیاورد و به نوعی جاسوسی کند، ۱۴۰ دلار پاداش در نظر گرفته‌است. حتی این موضوع آنقدر جدی شده که از مجازات اعدام برای کسی که ویروس را آگاهانه و از روی عمد به استان دیگری ببرد و منتشر دهد خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از تابناک باتو: چین در تلاش برای مهار ویروس‌کرونا و کاهش انتشار آن، تدابیر شدیدی را اتخاذ کرده‌است. مسئولان استان «هبی» برای هر کسی که بتواند درباره مسافران شهر ووهان و مرکز ویروس کرونا، خبر بیاورد و به نوعی جاسوسی کند، ۱۴۰ دلار پاداش در نظر گرفته‌است. حتی این موضوع آنقدر جدی شده که از مجازات اعدام برای کسی که ویروس را آگاهانه و از روی عمد به استان دیگری ببرد و انتشار دهد خبر می‌دهند.

بنا به گزارش بیزینس‌اینسایدر از زمان انتشار ویروس کرونا در استان «هبی» از دسامبر گذشته، مسئولان چینی در سراسر این‌کشور قوانین سختی وضع کرده‌اند و در ترافیک، هتل‌ها و سوپرمارکت ها، ایستگاه‌های قطار و...برای معاینه افراد ایستگاه‌های بازرسی قرار داده‌اند تا به رصد علائم کرونا بپردازند.

293727_472 (1) - Copy

مقامات بسیاری از شهرها قرنطینه‌هایی را ساخته‌اند و از هرکسی که از ووهان مسافرت می‌کند خواسته‌اند تا ۱۴ روز به قرنطینه بروند.

بنا بر این‌گزارش کار به جایی رسیده که مسئولان چینی برای جلوگیری از انتشار کرونا در برخی مناطق مردم را حبس‌خانگی کرده اند، به طوری‌که پلیس در استان جیانگسو برای حبس یک خانواده‌ که از ووهان بازگشته بودند، از تیرآهن برای بستن درب خانه آنها استفاده کرد تا آنها را حبس کند، خانواده مذکور نیز از طریق بالکن‌خانه و با کمک همسایه‌ها غذای خود را تأمین می‌کردند.

293728_574 - Copy

در این‌میان استان هیلونگ‌جیانگ موضع تکان‌دهنده و سخت‌گیرانه‌تری نسبت به ویروس کرونا اتّخاذ نموده و اعلام کرده هر کس از روی عمد قصد انتشار ویروس را داشته‌باشد ممکن است با مجازات اعدام روبرو شود. آخرین گزارش ها حاکی از آن است که علاوه بر دو مورد در فیلیپین و موارد دیگر در هنگ کنگ، تلفات این ویروس به ۴۲۵ نفر در سراسر این کشور رسیده‌است.

293726_265 - Copy

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه