شمانیوز
کد خبر : 936552

اراک- دختر رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه گفت: هراس دولت نیجریه و دشمنان شیعیان از شیخ زکزاکی، به علت تاثیرپذیری وی از اندیشه‌ انقلابی امام خمینی(ره) است.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : سهیلا زکزاکی پیش از ظهر دوشنبه با حضور در اولین همایش محور مقاومت انقلاب اسلامی ایران و انقلاب در نیجریه در اراک، اظهار داشت: در جریان کشتار شیعیان نیجریه در سال ۲۰۱۵، پدرم شیخ ابراهیم زکزاکی دچار حادثه شد و در طی این پنج سال که در بازداشت به سر می‌برد به هیچ گونه امکانات بهداشتی و درمانی دسترسی ندارد و در وضعیت جسمانی خوبی قرار ندارد.

وی ادامه داد: دولت اجازه مراجعه پزشک به پدر به منظور معالجه و فرآیند درمانش را ممنوع کرده، این در حالی است که قوه قضائیه و دادگاه‌های نیجریه بی گناهی شیخ زکزاکی را اعلام کرده و در خواست آزادی وی را دارند.

دختر رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه افزود: با وجود اینکه نزدیک به سه سال است که از صدور حکم آزادی پدرم از زندان می‌گذرد اما دولت نیجریه از انجام این کار ممانعت می‌کند.

سهیلا زکزاکی گفت: به دلیل اتهامات وارده به پدرم، دولت کادونا از آزادی وی جلوگیری می‌کنند. در این راستا پیگیری‌هایی از سوی برخی از سازمان‌ها مانند سازمان ملل و جامعه جهانی انجام شده اما همچنان سکوت حکم فرما است و اقدام خاصی صورت نپذیرفته است.

دختر رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه تاکید کرد: وحدت میان شیعیان ایران و نیجریه و کینه‌ای که دشمنان اسلام از جمله وهابی‌ها نسبت به ما دارند از جمله دلایل ممانعت از فعالیت شیعیان محسوب می‌شود.

دختر شیخ زکزاکی افزود: از جمله دلایل دیگر سرکوب پدرم و دیگر شیعیان توسط دولت این کشور، تأثیر پذیری اندیشه پدرم از اندیشه‌های انقلابی امام خمینی (ره) است، می‌باشد به همین دلیل این کشور به واسطه تأثیر وهابی‌ها از فعالیت‌های شیعیان ممانعت می‌کنند.

وی بیان داشت: پدرم پس از قتل عام پنج سال پیش به شهادت فرزندان خود افتخار می‌کند و این را امتحانی از سوی خداوند می‌داند.

دختر رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه گفت: با وجود فشارهای دشمن بر خانواده ام و شیعیان، شیعیان از ادامه مسیر ترسی بر دل ندارند و مصمم‌تر این راه را ادامه می‌دهند.

سهیلا زکزاکی افزود: ما مسلمان هستیم و باید مانند سایر مسلمانان برای ابراز عقایدمان آزاد باشیم. ما چیزی جز اسلام نیستیم و برای خدا و اسلام قیام می‌کنیم، در این راستا بایستی گام‌هایی برداشته شود تا دولت نیجریه فشارها را از روی شیعیان بردارد.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) زندگی ساده ای داشتند و ایشان به عنوان یک انسان نمونه و الگو برای خانواده من و تمامی مسلمانان جهان هستند و از تلاش‌های انقلاب اسلامی ایران نیز در حمایت از شیعیان نیجریه قدردانی می‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه