شمانیوز
کد خبر : 937798

سخنگوی قوه قضائیه از آزادی بهاره هدایت فعال دانشجویی بازداشت شده تا غروب امروز با تودیع وثیقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: سخنگوی قوه قضائیه از آزادی بهاره هدایت فعال دانشجویی بازداشت شده تا غروب امروز با تودیع وثیقه خبر داد.

بهاره هدایت یکی از فعالان دانشجویی متولد ۱۳۶۰ در تهران و دانشجوی دانشگاه علوم اقتصادی و از اعضای فعال جنبش زنان، زندانی سیاسی و عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت در سال ۱۳۸۴ بوده است.

اتهامات وی فعالیت تبلیغی علیه نظام، مصاحبه با رسانه‌های بیگانه، توهین به رهبر و رئیس‌جمهور، اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی، ورود غیرقانونی و تخریب در دانشگاه امیرکبیر بود و در مجموع به ۷ سال و نیم زندان بابت این اتهامات محکوم شد.

همچنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵ نیز به اجرا درآمده و به این حکم اضافه شده است. این حکم در دادگاه تجدیدنظر شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب در تیر ماه ۱۳۸۹ نیز به تأیید رسید و هدایت پس از سپری کردن دوره محکومیت خود پس از حدود ۷ سال در ۱۵ شهریور سال ۱۳۹۵ آزاد شد.

اسماعیلی درباره بازداشت بهاره هدایت و تعدادی از فعالان سیاسی و ارتباط این بازداشت‌ها با انتخابات مجلس شوراس اسلامی اظهار کرد: هیچ ارتباطی بین این اقدامات و انتخابات وجود ندارد و بازداشت این خانم خارج از حراست دانشگاه انجام شده و این فرد اگر ادعایی در مورد ضرب و شتم داشته باشد، به آن رسیدگی می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: این فرد تا غروب امروز با تودیع وثیقه آزاد می‌شود، مگر اینکه وثیقه تودیعی مشکل داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه