شمانیوز

وزارت خارجه هند در واکنش به اظهارات «محمد جواد ظریف» در خصوص کشتار مسلمانان در دهلی، دیپلمات ارشد ایران در این کشور را احضار کرد.

 

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از مهر : اسپوتنیک در خبری فوری اعلام کرد که وزارت خارجه هند در واکنش به اظهارات وزیر خارجه ایران، دیپلمات ارشد ایران در دهلی را احضار کرده است.

وزیر خارجه کشورمان روز گذشته در پیامی ضمن محکومیت خشونت‌های سازمان یافته علیه مسلمانان هند، تاکید کرد: ایران، قرن‌ها دوست هند بوده است. از مقامات هند می‌خواهیم که رفاه «همه» هندی‌ها را تضمین کنند.

وی ادامه داده است: مسیر پیش رو باید بر اساس گفتگو و حاکمیت قانون باشد.

 

و همچنین ایسنا نوشت : 

روزنامه هندوستان تایمز ادعا کرد که  وزارت امورخارجه هند روز سه‌شنبه (امروز) در واکنش به توئیت شب گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران درباره خشونت ها علیه مسلمانان در هند، سفیر تهران در دهلی را احضار کرده است.

هندوستان تایمز در ادامه به نقل منابع آگاه از موضوع ادعا کرده است که به سفیر ایران گفته شده، "اظهارات وزیرامورخارجه کشورتان کاملا غیر قابل قبول و نامطلوب بوده است."

 محمد جواد ظریف دوشنبه شب در پیامی در توییتر خود خشونت های سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پیام خود نوشت: ایران موج خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند را محکوم می‌کند. ایران، قرن‌ها دوست هند بوده است. از مقامات هند می‌خواهیم که رفاه «همه» هندی‌ها را تضمین کنند و اجازه ندهند این آدم‌کشی بی‌معنا ادامه یابد. مسیر پیش رو باید بر اساس گفت‌وگو و حاکمیت قانون باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied