شمانیوز
کد خبر : 939729

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش درباره بیماری کرونا و وضعیت دانشگاه علوم پزشکی ارتش اظهار رضایت داشته و از آماده باش تمامی مراکز درمانی ارتش خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از ایسنا :  سرتیپ دوم دکتر حمیدی فراهانی اظهار داشت: امکان ورود ویروس به بدن هست، ولی سیستم ایمنی بدن آنقدر قوی است که علائم در فرد دیده نشود بنابراین تا 80 درصد جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد چون سیستم ایمنی از پس این ویروس برمی‌آید و جوانان و افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند احتمال کمتری دارد مبتلا شوند.
وی افزود: افرادی که بیماری مزمن ریوی و قلبی دارند و یا بیماران کلیوی و کبدی همچنین افرادی که شیمی درمانی می‌شوند بیشتر در معرض ابتلا هستند. ترس ایجاد شده در این روزها خیلی منطقی نیست.
حمیدی گفت: در ارتش جمهوری اسلامی ایران تمام ی تجهیزات با آخرین استانداردهای جهانی مورد نیاز برای تشخیص این بیماری فراهم شده است و عامل بیماری زا در اسرع وقت شناسایی می‌شود و از اقصی‌نقاط کشور نمونه‌ها با سرعت بسیار بالایی جهت بررسی به دست ما می‌رسد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: هم اکنون تحت ساماندهی ستاد ارتش قرارگاه‌هایی در کل کشور ایجاد شده است که به صورت شبانه روزی آمار بیماران بررسی و گزارش می‌شود و بحمدالله تا امروز هیچ مورد مبتلا به کرونا در ارتش مشاهده نشده است و در تمام یگان‌ها پیشگیری‌ها و اقدامات بلافاصله و خیلی خوب اجرا شده است.
حمیدی اظهار داشت: در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سامانه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی در خدمت همه مردم عزیز کشورمان و بیماران احتمالی مجموعه ارتش است و در همین راستا بیمارستان‌های ارتش به صورت آماده باش به سر می‌برند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش افزود: وضعیت هم اکنون عادی و تمام امورات تحت کنترل است. قطعا ویروس کرونا نمی‌تواند آسیبی به نیروهای جوان و توانمند ارتش و نیروهای مسلح برساند؛ چرا که نیروهای ارتش افرادی با جسم سالم و پر انرژی بوده و بالاخص در رده سنی هستند که آمارهای جهانی نشان می‌دهد هیچ خطری این افراد را تهدید نمی‌کند.
وی افزود: تیم پزشکی و کادر درمان دراین روزها وظیفه دارند تا از شیوع ویروس جلوگیری کنند تا آمار مراجعین روز به روز در کشور عزیزمان کاهش پیدا کند و بحمدالله نیروهای کادر بهداشت و درمان ارتش بسیار مصمم و با پشتکار فراوان با روحیه‌ای عالی آماده خدمت رسانی هستند و ان‌شاءالله با عبور از فصل سرما این ویروس هم ریشه کن خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه