شمانیوز
کد خبر : 950834

مردم آمریکا برای یازدهمین شب متوالی به اعتراضات خود بر ضد نژادپرستی در این کشور ادامه دادند.

به گزارش شمانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاری جوان: انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، سیاه‌پوست آمریکایی، به دست پلیس آمریکا موجی از اعتراض را در این کشور برانگیخته است. این تصاویر نشان می‌دهد که جورج فلوید در نتیجه رفتار خشونت‌بار پلیس جان خود را از دست می‌دهد. او پیش از مرگ از مامور پلیس که زانویش را روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد.

در حالی که در اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا در برخی نقاط این کشور، پلیس برخوردی خشن با معترضان داشته است، مردم آمریکا برای یازدهمین شب متوالی به اعتراضات خود بر ضد نژادپرستی در این کشور ادامه دادند.

امروز همچنین پایتخت آمریکا برای برگزاری تظاهرات بی سابقه در اعتراض به قتل فلوید آماده می‌شود.

آخرین اخبار درباره اعتراضات به نژادپرستی در آمریکا را در اینجا بخوانید:

بازداشت ده‌ها نفر در نیویورک (۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۵۴)
 

در ادامه اعتراضات سراسری در آمریکا به قتل فجیع جرج فلوید سیاهپوست بدست پلیس آمریکا، جمعه شب ده‌ها تن از فعالان جنبش «جان سیاهپوستان اهمیت دارد» (BLM) در منهتن نیویورک بازداشت شدند.

تظاهرات فرانسوی‌ها در اعلام همبستگی با معترضان آمریکایی به خشونت کشیده شد (۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۳۱)
 

تظاهرات فرانسویها در اعتراض به نژادپرستی و اظهارات نژادپرستانه پلیس شهر‌ روآن به خشونت کشیده شد. این تظاهرات در اعلام همبستگی با معترضان آمریکایی و در اعتراض به نژادپرستیکه روز گذشته به صورت مسالمت آمیز برگزار شد‌، پس از مداخله پلیس به خشونت کشیده شد.

تظاهرات مردم استرالیا در همبستگی با آمریکایی‌ها  (۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۲۵)
 

هزاران نفر از مردم استرالیا با نادیده گرفتن محدودیت‌های کرونایی و هشدار پلیس، امروز به نشانه همبستگی و اعلام حمایت از تظاهرکنندگان آمریکایی در اعتراض به مرگ یک سیاهپوست به دست پلیس آمریکا در هنگام بازداشت، تظاهرات کردند.

 
(۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۴)
 

قاضی شهر دنوِر در آمریکا اعلام کرد به پلیس دنوِر دستور داده شد به کارگیری گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی و دیگر موارد علیه معترضان را متوقف کند.

 
(۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۴۵)
 

راجر گودل، رئیس لیگ ملی فوتبال آمریکا، روز جمعه از اینکه به خواسته بازیکنان این لیگ که پیشتر از این نهاد خواسته بودند نژادپرستی را محکوم کند و از اعتراضات اخیر آمریکا پس از مرگ جرج فلوید حمایت کند، توجهی نکرده بود عذرخواهی کرد.

 
ادای احترام خلبانی در کانادا به فلوید (۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۸)
 

یک خلبان در کانادا با اجرای طرح پرواز به شکل یک مشت، به جورج فلوید ادای احترام کرد.
 

تداوم اعتراض آمریکایی‌ها به نژادپرستی/

 
انتقاد ترامپ از شهردار واشنگتن (۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۵)
 
دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: موریل باورز، شهردار واشنگتن، ناکارآمد است و صلاحیت اداره شهر مهمی مانند واشنگتن را ندارد. اگر مداخله بزرگان گارد ملی نبود، باورز نیز بهتر از همتای خود در ایالت مینیاپولیس عمل نمی‌کرد.
 
شهردار واشنگتن پیش از این در اقدامی علیه نژادپرستی،  یکی از خیابان‌های نزدیک کاخ سفید را «زندگی سیاه پوستان مهم است» نامگذاری کرد.
 
 
(۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۳۴)
 

تحقیقات در خصوص حادثه حمله دو نیروی پلیس به یک مرد سالخورده در جریان اعتراضات شهر بوفالو در ایالت نیویورک ادامه دارد. اندرو کومو، فرماندار این ایالت، خواستار اکتفا نکردن به بازداشت این دو پلیس و برکناری آن‌ها شد.

کومو در یک نشست خبری گفت این مرد سالخورده که در اعتراضات حضور داشته تهدیدی برای پلیس نبوده است تا به این شیوه زشت و غیر قابل توجیه با او برخورد شود. وی افزود تلفنی با این پیرمرد سخن گفته و او خوشبختانه در قید حیات است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه