شمانیوز
کد خبر : 954444

ابوترابی در گفتگو با شمانیوز:

نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم گفت: رئیس جمهور اصلاً کفایت لازم را ندارد و ما اعتقاد داریم که باید عدم کفایت او صادر شود.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به افزایش قیمت ارز و سکه در روزهای اخیر اظهار کرد: افزایش قیمت ارز و سکه در روزهای گذشته ریشه در دو عامل مهم دارد؛ اولاً نیازهای ارزی کشور از طریق صادرات به کشورهای همسایه تأمین می‌شد و حجم صادارات غیرنفتی کشور حدود 3 میلیارد دلار بود، اما متأسفانه به خاطر شیوع ویروس کرونا، حجم صادارت غیرنفتی به شدت کاهش یافت.

وی افزود: برای مثال ما به کشورهای همسایه اقلامی مانند کاشی، سیمان، لبنیات و مواد خوراکی صادر می‌کردیم که متأسفانه صادارات این محصولات با وضعیت نامساعدی مواجه هستند؛ چون کرونا سبب شده تا مرزها در بیشتر مواقع بسته شوند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس یازدهم گفت:  دلیل دوم افزایش قیمت ارز و سکه و بی‌ثباتی بازار مسکن و نیز افزایش قیمت مصالح ساختمانی به بی‌کفایتی دولتی‌ها باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: متأسفانه بی‌کفایتی دولت دوازدهم و مسئولان دولتی واقعیتی است که همه به آن اشراف دارند و باید هرچه زودتر این بی‌کفایتی متوقف شود.

ابوترابی درباره طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: برای طرح سؤال از رئیس جمهور به طور قابل توجهی امضا جمع شده و اقدام خوب مجلس یازدهم محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: رئیس جمهور اصلاً کفایت لازم را ندارد و ما اعتقاد داریم که باید عدم کفایت او صادر شود.

این نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم گفت: اگر رئیس جمهور نتواند نمایندگان مردم را قانع کند، پرونده او را به دادگاه ارسال خواهیم کرد.

ابوترابی معتقد است دولت منشأ تمام گرانی‌ها در بخش مسکن و بازار ارز و طلاست. افتخار دوران وزارت آقای آخوندی این بود که یک واحد مسکنونی هم نساخته و حتی مسکن مهر را مزخرف توصیف می‌کرد؛ لذا موقتی خانه تولید نشود، تناسب عرضه و تقاضا برهم می‌یزد و مسکن گران خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه